Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Najcenniejsze dzieła sztuki w Polsce

5 kwietnia 2013, 13:44
Fotografia powstała podczas akcji Piotra Uklańskiego w ramach Biennale Sztuki w Sao Paulo w 2004 roku. Portret papieża Jana Pawła II został "ułożony" z ciał trzech i pół tysiąca brazylijskich żołnierzy. Zaliczony przez profesor Marię Poprzęcką do 55 najcenniejszych obiektów artystycznych znajdujących się w polskich zbiorach.
Fotografia powstała podczas akcji Piotra Uklańskiego w ramach Biennale Sztuki w Sao Paulo w 2004 roku. Portret papieża Jana Pawła II został "ułożony" z ciał trzech i pół tysiąca brazylijskich żołnierzy. Zaliczony przez profesor Marię Poprzęcką do 55 najcenniejszych obiektów artystycznych znajdujących się w polskich zbiorach. / Agencja Gazeta / Fot. Albert Zawada AG Fot.
"Dama z łasiczką", "Pomarańczarka", monumentalny ołtarz mariacki, niepozorna sala muzealna, drzwi archikatedry i przestrzenna instalacja to wszystko cenne perły w polskich muzeach i galeriach. Trudno wycenić ich wartość materialną. Podróżująca czasem "Dama z łasiczką" została ubezpieczona na 300 mln euro. Prezentujemy dosyć subiektywna listę najcenniejszych dzieł sztuki znajdujących się w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
dzieła sztuki lista
Reklama

Komentarze (3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • historyk
  2015-03-28 03:10
  Polskie władze muszą dokonywać wszelkich starań aby odzyskać słynny obraz Rafaela Santi Portret Młodzieńca, należy cały czas szukać a może nawet prowadzić własne śledztwo gdzie się obecnie ten obraz znajduje.Wydaje się jednak, że działania te są zbyt opieszałe i mało konkretne. Pani Minister niech to będzie priorytet dla ministerstwa
  2
  zgłoś
 • kuba.gierzynski
  2014-05-27 19:58
  faine
  2
  zgłoś
 • trawerti
  2013-04-08 13:47
  brakuje portretu konnego Stanisława Kostki Potockiego autorstwa Dawida
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama