Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Zrozumieć Białoruś, a potem o niej opowiedzieć obrazami

28 listopada 2013, 15:37
Siedmiu fotografów różnych narodowości pojechało na Białoruś. Chcieli zobaczyć, co kryje się pod stwierdzeniem „ostatnia dyktatura w Europie”. Nie było łatwo. Powoli, warstwa po warstwie artyści ze Sputnik Photos odkrywali kraj naszych sąsiadów. Tak powstał materiał z najnowszej wystawy w Leica Gallery Warszawa - „Stand By”. Otwarcie 10 grudnia o godzinie 20:00.
Siedmiu fotografów różnych narodowości pojechało na Białoruś. Chcieli zobaczyć, co kryje się pod stwierdzeniem „ostatnia dyktatura w Europie”. Nie było łatwo. Powoli, warstwa po warstwie artyści ze Sputnik Photos odkrywali kraj naszych sąsiadów. Tak powstał materiał z najnowszej wystawy w Leica Gallery Warszawa - „Stand By”. Otwarcie 10 grudnia o godzinie 20:00. / Media
Co staje się obiektem autoprezentacji w kraju, który podobno nie ma tożsamości narodowej? Czy puszcza Białowieska może znajdować się w mieszkaniu? Co wspólnego ma młody wytatuowany człowiek z weteranką Wojny Ojczyźnianej? Te pytania prowadzą do najważniejszego spośród nich: jaka jest Białoruś? Odpowiadają na nie fotografowie Sputnik Photos, a Leica Gallery Warszawa od 10 grudnia prezentuje ich artystyczne wypowiedzi.
Reklama
Reklama
Tematy:
Leica Gallery wystawa Warszawa Białoruś
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • Relikt
    2013-11-28 18:22
    "Zachodniej Białorusi, przyłączonej do ZSRR tuż przed wybuchem wojny w 1939 roku." -Ciągle zapominam że Ruscy żyją w innej czasoprzestrzeni.
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama