Reklama
Warszawa
Reklama

Archiwum Themersonów trafiło do Biblioteki Narodowej

28 stycznia 2015, 15:28
Obecna na uroczystości minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska cieszyła się, że dzięki przekazanym zbiorom będzie można badać twórczość mieszkających do 1938 roku w Polsce, a następnie we Francji i Anglii niezwykłych twórców. Przypomniała, że małżeństwo Themersonów działało na wielu polach artystycznych; fotografii, filmów eksperymentalnych, malarstwa, grafiki, pisarstwa czy poezji. Ogromnie się cieszę się, że nie tylko będziemy mogli zachować i ochronić to dziedzictwo, ale także zaoferować je badaczom - mówiła minister kultury.
Obecna na uroczystości minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska cieszyła się, że dzięki przekazanym zbiorom będzie można badać twórczość mieszkających do 1938 roku w Polsce, a następnie we Francji i Anglii niezwykłych twórców. Przypomniała, że małżeństwo Themersonów działało na wielu polach artystycznych; fotografii, filmów eksperymentalnych, malarstwa, grafiki, pisarstwa czy poezji. Ogromnie się cieszę się, że nie tylko będziemy mogli zachować i ochronić to dziedzictwo, ale także zaoferować je badaczom - mówiła minister kultury. / PAP / Marcin Obara
Archiwum Franciszki i Stefana Themersonów - jednych z najbardziej oryginalnych i najmniej znanych artystów awangardowych w polskiej sztuce XX wieku - trafiło do Biblioteki Narodowej w Warszawie.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • kolekcjoner
    2015-02-17 15:44:03
    ???
    0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama