"Tramwaj" zrealizowany został w koprodukcji Nowego Teatru w Warszawie oraz Theatre de l’Odeon w Paryżu, z Isabelle Huppert i Andrzejem Chyrą. "Biesy" powstały w moskiewskim Teatrze Sowriemiennik. Ponadto w nurcie głównym zobaczymy jeszcze 11 spektakli.

Reklama

Dwie propozycje przyjadą z Wrocławskiego Teatru Współczesnego: "Akropolis. Rekonstrukcja" na motywach dramatu Wyspiańskiego i przedstawienia Grotowskiego przygotowane przez greckiego reżysera Michaela Marmarinosa oraz "Kaspar" Handkego w reżyserii Barbary Wysockiej.

Ciekawie zapowiada się też "Iwona, księżniczka Burgunda" z opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Będzie też świetny "Nad" Waldemara Zawodzińskiego z Teatru im. Jaracza w Łodzi. Z opolskiego Teatru im. Kochanowskiego zobaczymy "Odyseję" Krzysztofa Garbaczewskiego. Przyjedzie też Krzysztof Rekowski z "Pannami z Wilka" z poznańskiego Teatru Polskiego oraz "Płatonow" Mai Kleczewskiej z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Ponadto w nurcie głównym znalazły się: głośny spektakl Agnieszki Olsten "Samsara Disco", "Zwodnica" z Teatru Wybrzeże, a także "Szewcy" z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Ciekawie zapowiada się też prezentacja najciekawszych przedstawień zrealizowanych w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.