Temat snu interesuje reżysera od dawna. Mam pewne hobby - wyznaje Raczak. - Staram się czasami zapisywać sny. I wydaje mi się, że życie w snach bywa niekiedy bardziej fascynujące niż to na jawie. To po pierwsze. A po drugie - istnieją teorie naukowe, mówiące, że my, poznając świat, usiłując coś obliczyć, zmierzyć, opisać, dostrzec, tak mocno wpływamy na przedmiot opisu, że fałszujemy rzeczywistość...

Reklama

Bilety można kupić w kasach Kina Nowe Horyzonty www.kinonh.pl

Nowy cykl ‘wtw:// strefy_kontaktu_nowe_horyzonty jest wspólnym projektem Wrocławskiego Teatru Współczesnego i Kina Nowe Horyzonty Po każdej premierze w WTW reżyser lub inny twórca związany ze spektaklem wybiera filmy, które go inspirują i mogą być dla widzów teatralnych interesującym dopełnieniem spektaklu, a dla kinomanów - impulsem do obejrzenia przedstawienia na scenie Współczesnego.

Na "Życie jest snem" Calderona w reżyserii Lecha Raczaka zapraszamy do Wrocławskiego Teatru Współczesnego 12 i 13 kwietnia.

Kolejne "Strefy kontaktu" w kinie Nowe Horyzonty - 8 czerwca. Filmy wybierać będzie Olga Tokarczuk, autorka powieści "Prowadź swój pług przez kości umarłych", na podstawie której we Wrocławskim Teatrze Współczesnym powstała "Kotlina" w reżyserii Agnieszki Olsten.

Reklama