Artysta wykona pieśni wymagające "cyrkowych" niemal umiejętności. Każdy z utworów wykonany zostanie w inny sposób, pojawi się bizantyjskie zdobnictwo, a także naśladowanie odgłosów natury. Koncert barda będzie powrotem do pierwotnych form występowania, artysta wystąpi bez nagłośnienia - tak jak występowali śpiewacy w dawnych "sztukmistrzowskich" czasach.

Reklama

W repertuarze Jana Kondraka znajdą się jego autorskie teksty i kompozycje, a także wokalne kreacje do słów Edwarda Stachury oraz przetłumaczone utwory Stinga.

Tytuł recitalu odwołuje się do postaci literackiej - Sztukmistrza z Lublina - wiąże się również z tym, że jedną trzecią koncertu wypełnią piosenki inspirowane chasydzką ekstazą muzyczną. Całość jest w wymowie pozytywna i krzepiąca.

Jan Kondrak - autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, zdobywca nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i FAMY. Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. "Ogród wiszący - Pieśniarze świata", spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. "Moje Włosy". Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego musicalu pt. "Pieśń z Pieśni" z muzyką Zbigniewa Łapińskiego. Koncertował w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii, na Białorusi i Ukrainie. Wydał następujące fonogramy solowe: "Missa Pagana", "Tango Triste", "Madame I i "Madame II" (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury), a także "Kolędy przy gitarze" oraz cztery pozycje z tekstami własnymi: "Wyzwanie", "Tym co pod wiatr", "Romanse Ballady", i "Kto Co". Ma w dorobku tomik poetycki pt. "Trzynasta Trzydzieści". Z Lubelską Federacją Bardów wydał następujące płyty: "Na żywo w Hadesie", "Miłość mi wszystko wyjaśniła" (do słów Karola Wojtyły), "Kazimierzowi Grześkowiakowi" (z tekstami Kazimierza Grześkowiaka), "Imperium", "Tygiel", "Klechdy Lubelskie", "Dycha w Trójce" i "Stachura – Poematy".