Jak piszą Wirtualnemedia.pl "Biały dmuchawiec" opowiada historię studentów szkoły filmowej Mateusza i Karoliny, którzy prowadzą prywatne śledztwo w sprawie morderstwa w góralskiej wsi. W wyniku ich działań ma powstać film dokumentalny.

Reklama

Spektakl oparty jest na tekście Mateusza Pakuły, a wyreżyserowała go Agata Dyczko. W główną rolę Karoliny wciela się aktorka Julia Wyszyńska. Spektakl powstał w 2015 roku i został wyprodukowany przez WFDiF w cyklu Teatroteka. W obsadzie znaleźli się m.in. Andrzej Plata (Mateusz), Dobromir Dymecki (Jan Liszaj) i Paweł Tomaszewski (Barman).

Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl, premierową emisję „Białego dmuchawca” w ramach niedzielnego pasma „Studio teatralne Dwójki” zaplanowano jesienią ub.r. Wtedy spektakl został wpisany do kwietniowej ramówki TVP2.

Decyzja Kurskiego to pokłosie ubiegłotygodniowej decyzji o zerwaniu współpracy Telewizji Polskiej z Wyszyńską po tym, jak zagrała w kontrowersyjnym spektaklu „Klątwa” wystawionym przez Teatr Powszechny w Warszawie. Aktorka występowała w stałej obsadzie serialu "Na dobre i na złe".

Trochę to jednak odpowiedzialność zbiorowa wobec innych aktorów i twórców spektaklu - napisał na Twitterze krytycznie Łukasz Warzecha, prawicowy publicysta.