Jak poinformowali w środę realizatorzy, w częstochowskiej wersji tej komedii, przeznaczonej tylko dla widzów dorosłych, wystąpią: Sebastian Banaszczyk, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Bartosz Kopeć, Maciej Półtorak, Marek Ślosarski i Adam Machalica. Autorką scenografii jest Zuzanna Markiewicz, muzyki - Marek Napiórkowski, świateł - Tomasz Madejski, a plakat do spektaklu zaprojektował Andrzej Pągowski.

Reklama

Prapremiera "Testosteronu" w reżyserii Agnieszki Glińskiej odbyła się 22 czerwca 2002 r. w Teatrze Montownia w Warszawie. Potem po tekst sięgali inni twórcy, został przetłumaczony na kilkanaście języków i zrealizowany m.in. w Czechach, Bułgarii, Estonii, Turcji czy na Słowacji.

Został też z sukcesem przeniesiony na ekran przez Saramonowicza i Tomasza Koneckiego, z udziałem plejady popularnych aktorów. Film zdobył Bursztynowego Lwa na XXXII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2007 r.

Bohaterami "Testosteronu" jest 7 mężczyzn, którzy spotkali się w niefortunnych okolicznościach po tym, jak narzeczona jednego z nich uciekła sprzed ołtarza. Publiczność i krytycy pokochali tę opowieść za dowcipne dialogi, ciekawie napisane postaci oraz inteligentne refleksje na temat współczesnych relacji damsko-męskich. Sam autor uznał, że "Testosteron" jest dekonstrukcją mitu macho.

Andrzej Saramonowicz - reżyser, scenarzysta, dramaturg, producent i dziennikarz. Karierę w filmie rozpoczął w 2000 r. komedią "Pół serio". Później było "Ciało" (2003), uznane przez "Film" najlepszą polską produkcją filmową roku i przebojowy "Testosteron" (2007). Inne jego znane produkcje filmowe to: "Lejdis", "Idealny facet dla mojej dziewczyny" (kręcony m.in. w Częstochowie), "Jak się pozbyć cellulitu". Jest także autorem powieści: "Chłopcy" i "Pokraj".