Aby wziąć udział w wirtualnym happeningu na cześć angielskiego dramaturga wystarczy pobrać kartkę urodzinową dla Szekspira dostępną na stronie internetowej GTS, wydrukować, zrobić sobie z nią zdjęcie, a na końcu przesłać na adres mailowy: biuro.prasowe@teatrszekspirowski.pl.

Reklama

"Druga opcja to wykonanie własnej kartki urodzinowej z hashtagiem #UrodzinySzekspira i zrobienie sobie z nią selfie" - powiedziała w środę PAP rzecznik prasowy GTS Magdalena Hajdysz.

Przesłane zdjęcia utworzą kolaż wielkiej, wirtualnej kartki urodzinowej, którą Gdański Teatr Szekspirowski udostępni w czwartek 23 kwietnia w dniu 456. urodzin Szekspira, na swoim profilu na Facebooku: Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre.

GTS zachęca też, aby miłośnicy twórczości Szekspira nagrywali krótkie filmy, w których zdmuchują świeczkę urodzinową i składają autorowi "Hamleta" życzenia własnymi słowami lub w formie cytatu z któregoś z jego dzieł. Następnie, filmik należy opublikować w wydarzeniu na Facebooku: "W tym roku bez tortu (ale świeczki będą)" - https://www.facebook.com/events/666546994146973/, a także na własnych na własnych profilach wraz z hasztagiem #UrodzinySzekspira.