"Już 1 czerwca bardzo serdecznie zapraszamy na rejestrację spektaklu Pinokio Carla Collodiego w reżyserii Jarosława Kiliana. Sprzedaż biletów w cenie 3 zł rozpocznie się na stronie teatrpolski.waw.pl w poniedziałek 1 czerwca i potrwa do 5 czerwca". Bilety w cenie 3 zł do nabycia na stronie teatrpolski.waw.pl - poinformowała PAP specjalistka ds. promocji teatru Marta Antczak-Gerla.

Reklama

Rejestracja dostępna będzie na stronie internetowej Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana do 7 czerwca br.

"Jeden z najbardziej żywotnych utworów literatury dziecięcej – Pinokio Carla Collodiego, w klasycznej i widowiskowej inscenizacji na Dużej Scenie Teatru Polskiego. W tytułową rolę wciela się Piotr Bajtlik. Niesamowitym Przygodom Pinokia towarzyszy muzyka Grzegorza Turnaua oraz barwna scenografia Jarosława Kiliana" - napisano o spektaklu.

"Jarosław Kilian bawi się znaną opowieścią i szuka w niej uniwersalnego przesłania dla dzieci w każdym wieku. Niewdzięcznik, łobuziak, leń Pinokio jest cudownie zabawny i tragiczny w swoich zmaganiach z własną naturą o to, by być dobrym. Najmłodsi widzowie odnajdą w +Pinokiu+ znaną opowieść o akceptacji siebie oraz o ciekawości świata, służącej nieskrępowanemu wychowaniu. Starsi widzowie mają okazję przypomnieć sobie raz jeszcze jedną z najpiękniejszych historii o sensie zdobywania życiowego doświadczenia" - czytamy w zapowiedzi.

W spektaklu występują, m.in.: Piotr Bajtlik, Lidia Sadowa, Maksymilian Rogacki, Szymon Kuśmider, Marcin Jędrzejewski, Dominik Łoś, Izabella Bukowska-Chądzyńska, Tomasz Błasiak, Marta Alaborska i Marta Kurzak.

"Spektakl +Pinokio+ jest wizytówką cyklu +Teatr Polski Dzieciom+, w ramach którego na naszych scenach odbywają się cykliczne prezentacje przedstawień dla młodych widzów" - napisała Antczak-Gerla.

Jego premiera odbyła się 16 maja 2010 r.

W sobotę, 6 czerwca, Teatr Polski na swojej stronie udostępni aktorskie czytanie "Króla Maciusia I" Janusza Korczaka.

"Opowieść o chłopcu, który przedwcześnie musiał przejąć obowiązki władcy, mimo iż wydana ponad sto lat temu (1922), nadal porusza wyobraźnię dzieci i dorosłych. Król Maciuś (w tej roli Paweł Krucz) stawia czoła wielu wyzwaniom, uczy się od starszych, m.in. od Smutnego Króla (Antoni Ostrouch), a jednocześnie nie chce rezygnować ze swoich pragnień. Jego przygody stają się okazją, by rozmawiać o prawach dzieci" - napisano w zapowiedzi.

Za reżyserię czytania odpowiada Ewa Domańska. Wystąpią: Król Maciuś – Paweł Krucz (Król Maciuś), Eliza Borowska (Narrator), Tomasz Błasiak (Felek), Dominik Łoś (Ministrowie, Generał, Porucznik) i Antoni Ostrouch (Smutny Król).

Sprzedaż biletów w cenie 5 zł na czytanie "Króla Maciusia I" rozpocznie się na stronie teatrpolski.waw.pl 6 czerwca i potrwa do 10 czerwca br.

Wydarzenie zrealizowano we współpracy z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Fundacją Kultury i Sztuki Taki Jestem.

Czytanie będzie dostępne do 12 czerwca br.