"Zgodnie z nowym rozporządzeniem, zakładającym możliwość otwarcia teatrów od 6 czerwca, wznawiamy działalność Teatru Polonia i Och-Teatru. Będziemy grać w reżimie sanitarnym, czyli przy 50-procentowej widowni, a widzów będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek ochronnych na terenie teatru” - poinformowała specjalistka ds. komunikacji Teatru Polonia i Och-Teatru Klaudyna Desperat.

Reklama

Pierwszym spektaklem, który zostanie zagrany po przerwie 12 czerwca o godz. 19.30 w Och-Teatrze będą "Upadłe Anioły" Noela Cowarda w reżyserii Krystyny Jandy.

Teatr Polonia przywita widzów 13 czerwca o godz. 19.30 przedstawieniem "Zapiski w wygnania" w reżyserii Magdy Umer. Autorkami adaptacji wspomnień Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki z roku 1968, są Magda Umer i Krystyna Janda.

Janda za rolę w tym spektaklu została wyróżniona, m.in. indywidualną nagrodą aktorską w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, nagrodą główną na XVII Festiwalu Prapremier "Nie/Podległa 2018", tytułem najlepszej aktorki na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, nagrodą główną oraz nagrodą publiczności na 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni oraz Grand Prix 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Jak przypomniała Desperat, najbliższą premierę w Och-Teatrze - spektakl "Wspólnota mieszkaniowa" Jirziego Havelki w reżyserii Krystyny Jandy - zaplanowano na 16 lipca o godz. 19.30.

Pierwszą premierą w Teatrze Polonia będą 24 lipca o godz. 19.30 "Cwaniary" wg Sylwii Chutnik w reżyserii Agnieszki Glińskiej.

Bilety na spektakle można kupować na stronach internetowych obu teatrów, gdzie zamieszczono również aktualny repertuar tych scen.

gj/ dki/