Zaplanowano, że w czerwcu każda ze sztuk zaprezentowana zostanie trzy razy.

Jako pierwsza na bydgoskiej scenie zostanie wystawiona "Inna dusza" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, która jako ostatnia była prezentowana przed przerwą. To spektakl, powstały na podstawie utworu Łukasza Orbitowskiego o tym samym tytule, którego akcja dzieje się w Bydgoszczy. Wystawienie "Innej duszy" zaplanowano na 19, 20 i 21 czerwca.

Reklama

Druga propozycja Teatru Polskiego, to "Trump i pole kukurydzy" Artura Pałygi w reżyserii Pawła Łysaka. Spektakl zostanie zaprezentowany 26, 27 i 28 czerwca.

Dyrekcja Tetru opublikowała obszerne postanowienia dotyczące udziału w spektaklach, które związane są z epidemią. Na widowni dostępna będzie maksymalnie połowa istniejących miejsc, widzowie m.in. są zobowiązani do założenia maseczek lub przyłbic i zachowania odległości między sobą. Możliwe będzie również wprowadzenie pomiaru temperatury.

Widzowie zobowiązani będą do wypełnienia kwestionariusza, który oprócz danych personalnych, zawiera oświadczenia, że nie są zarażeni wirusem SARS-CoV-2, nie przebywają na kwarantannie i nie są objęci nadzorem epidemiologicznym, a przypadku wystąpienia objawów koronawiursa zawiadomią organizatorów.