Jak przypomniano, premiera "Tańca albatrosa" w Internecie odbyła się 28 października br. Spektakl wg tekstu Geralda Sibleyrasa w reż. Macieja Englerta będzie można obejrzeć bezpłatnie 6, 7 i 8 listopada w godz. 19-21.

Reklama

Kolejne streamingi internetowe zaplanowano: 14, 15, 21, 23 i 24 listopada br.

"Francuski dramatopisarz Gerald Sibleyras (autor +Napisu+, który to spektakl był grany w naszym teatrze przez dziewięć lat), niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami" - napisano na stronie teatru.

"Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu" - czytamy w opisie spektaklu.

Autorką przekładu jest Jolanta Domagalska. Scenografię zaprojektował Marcin Stajewski, a kostiumy - Anna Englert. Układ tańca - Weronika Pelczyńska.

Występują: Andrzej Zieliński (Thierry), Leon Charewicz (Gilles), Agnieszka Pilaszewska (Francoise) i Ewa Porębska (Judyta).