Rozpoczęliśmy pracę nad jedną z najważniejszych powieści XX w. Ten surrealistyczny obraz bezradności człowieka wobec machiny biurokratycznej już w kwietniu na naszej scenie. Trzymajcie kciuki za nasze wspólne spotkanie podczas kolejnej premiery” – podała Banialuka.

Reklama

Autorem tłumaczenia powieści, z którego korzystają bielscy artyści, był Bruno Schulz. Adaptacji dokonała Martyna Lechman. Konrad Dworakowski, którego widownia Banialuki poznała ze spektaklu „Król Maciuś Pierwszy”, jest nie tylko reżyserem, ale zaprojektował także scenografię. Muzykę skomponował Piotr Klimek.

Na scenie wystąpią: Dominika Kaczmarek, Lucyna Sypniewska, Władysław Aniszewski, Adam Milewski, Włodzimierz Pohl i Piotr Tomaszewski.

Trzecia premiera

Będzie to trzecia premiera w tym sezonie. Banialuka wystawiła już „Augustusa” Hermanna Hessego w adaptacji i reżyserii dyrektora sceny Jacka Popławskiego, a także „Amelkę, Bobra i Króla na dachu” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej.

Franz Kafka (1883-1924) był niemieckojęzycznym pisarzem żydowskiego pochodzenia. Większość życia spędził w Pradze. W światowej literaturze zapisał się jako autor powieści "Proces", "Zamek", "Ameryka" oraz zbioru opowiadań.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana jest jedną z najstarszych scen lalkowych w Polsce. W 2017 r. świętował 70-lecie.