Angaż do teatru otrzymał w pociągu

Reklama

Angaż do teatru otrzymał w pociągu. Zapomniał przyjść na swój pierwszy spektakl. U Jerzego Jarockiego był Henrykiem w +Ślubie+ i Błaznem w +Królu Learze+, Hrabią Szarmem w +Operetce+ w reż. Macieja Prusa. I Hamletem, z którego do dziś nie jest zadowolony" - napisała w informacji przesłanej PAP kierowniczka ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.

Jak podkreśliła, "wciąż pamięta o swoim Mistrzu, Gustawie Holoubku i o teatrze, w którym spędził 10 niezwykłych lat".

Rozmowę przeprowadził Wojciech Majcherek.

Reklama

Transmisja na YouTube

Emisja spotkania z aktorem odbędzie się 26 kwietnia o godz. 19 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego>>> Dostęp do emisji jest bezpłatny.

Jak przypomniano, "cykl +Mój Dramatyczny. Spotkania+ to rozmowy z aktorkami i aktorami, którzy współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy".

Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną, Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem i Mają Komorowską - napisała Doboszyńska.

Zapisy dotychczasowych spotkań w cyklu "Mój Dramatyczny" znaleźć można na kanale YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLe3jhadlz8u_kYv8ztRCm_ZpH4USjqmsG. (PAP)