Jak przypomniano, "Michał Walczak jest dramatopisarzem i reżyserem, znanym już teatralnej publiczności m.in. z dramatu +Piaskownica+ granym również w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz w Teatrze Telewizji". "Był także autorem głośnych przedstawień teatralno-kabaretowych +Pożar w Burdelu+. W ostatnich dniach fascynuje warszawską publiczność specyficznym, bo pełnym surrealnej wyobraźni, barwnym i poruszającym spektaklem +Circus Kafka+ na scenie Teatru Żydowskiego" - czytamy we wpisie.

Reklama

"O jego koncepcji prowadzenia Teatru Rampa komisja konkursowa powiedziała, że +jest nowoczesna i odważna+" - napisano.

Podkreślono, że "zespół Teatru Rampa wita nowego dyrektora z wielkim zaciekawieniem i z twórczymi nadziejami". "Jutro mamy mieć spotkanie zapoznawcze. Zdamy Wam relację" - dodano.

Jest i zastępstwo

Jak wyjaśniono, "razem z Michałem Walczakiem dyrekcję Teatru współtworzyć będzie Łukasz Strzelczyk jako zastępca dyrektora".

Reklama

Michał Walczak (ur. w 1979 r. w Sanoku) jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, dramatopisarzem, reżyserem i inicjatorem przedsięwzięć kulturalnych. Debiutem dramatopisarskim Walczaka była w 2002 r. "Piaskownica", za który otrzymał nagrodę w konkursie "My na progu nowego wieku". Jego sztuki wystawiane były na wielu warszawskich scenach.

Debiutem reżyserskim Walczaka była inscenizacja własnej sztuki pt. "Podróży do wnętrza pokoju". Premiera odbyła się w 2003 r. na scenie Garaż Poffszechny Teatru Powszechnego w Warszawie (opieka artystyczna - Władysław Kowalski).

Walczak jest też współtwórcą kabaretu "Pożar w Burdelu", autorem piosenek oraz inicjatorem powstania Laboratorium Musicalu – inkubatora nowoczesnego repertuaru dla teatrów muzycznych. Ponadto jest prezesem Fundacji "Zakochana Warszawa"