"Tym razem wyruszamy w muzyczną ekspedycję pod kryptonimem +Misja: Młynarski+. Z perspektywy utworów Wojciecha Młynarskiego – tych doskonale znanych, ale również mało popularnych - przyjrzymy się +naszej planecie+, ale też planecie +Młynarski+, o której – chociaż mogłoby się nam tak wydawać – może nie wszystko jeszcze wiemy" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Reklama

Jak zaznaczono, "+Misja: Młynarski+ startuje, by odetchnąć, odpocząć w miłym towarzystwie, ale też – słowami Młynarskiego – podrzucić parę tematów na serio i zupełnie poważnie".

"Wielkim atutem przedstawienia jest utalentowany muzycznie, doskonale śpiewający zespół aktorski Ateneum – w tej kosmicznej +Misji+... słychać piosenkę aktorską w najlepszym wydaniu!" - podkreślono na stronie Teatru Ateneum.

Kto w obsadzie?

Scenariusz i reżyseria - Jacek Bończyk. Aranżacje i kierownictwo muzyczne - Wojciech Borkowski. Przygotowanie wokalne - Andrzej Borzym jr. Za scenografię i światło odpowiada Grzegorz Policiński, a za kostiumy - Anna Chadaj. Choreografię opracowała Inga Pilichowska.

Występują: Julia Konarska, Olga Sarzyńska, Katarzyna Ucherska, Przemysław Bluszcz, Jacek Bończyk, Wojciech Brzeziński, Grzegorz Damięcki i Bartłomiej Nowosielski.

Na żywo grać będzie zespół muzyczny w składzie: Wojciech Borkowski / Michał Lamża (fortepian), Paweł Stankiewicz / Andrzej Olewiński (gitary), Maciej Szczyciński / Wojciech Gumiński (bas) i Piotr Maślanka / Szymon Linette (perkusja).

Premiery - 31 grudnia o godz. 17 i 20 na Scenie Głównej Teatru Ateneum w Warszawie. Kolejne przedstawienia - 2 (premiera prasowa) oraz 7-9 stycznia 2022 r.