Jak podkreślono, "w obliczu sytuacji i wydarzeń w Ukrainie wyrażamy pełne wsparcie i solidarność wobec wszystkich obywateli tego kraju". "Dziś potrzebujemy wspólnoty, teatru i uśmiechu bardziej niż zwykle. Każdy z nas stara się dołączyć swoją pomoc i wsparcie dla naszych sąsiadów w Ukrainie. Pracujemy, gramy spektakle i jesteśmy dla Was, aby móc pomagać jeszcze bardziej i jeszcze więcej!" - napisano na stronie teatru.

Reklama

Wyjaśniono, że Fundacja Dziedzictwo Kresowe to "zaufany, wiarygodny i wieloletni partner Teatru Capitol, który od lat niesie pomoc i wsparcie w Ukrainie". "W obliczu trwającej wojny skupia się na niesieniu celowej i realnej pomocy uchodźcom wojennym z obszaru całego kraju, którzy gromadzą się w obwodzie lwowskim" - czytamy w informacji.

"Fundacja posiada szczegółowe dane, które pozwalają na zapewnienie realnego wsparcia i dostarczania pomocy, która jest teraz najbardziej potrzebna. Dostarcza do Ukrainy między innymi niezbędne produkty, tj.: artykuły medyczne, artykuły dla dzieci i niemowląt, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły higieniczne, żywność długoterminową" - podkreślono. "Odbywa się to w ramach akcji +Serce dla Ukrainy+" - wyjaśniono na stronie teatru.

Szczegółowe informacje na temat akcji "Serce dla Ukrainy" znaleźć można na stronach: www.kresowe.pl/serce-dla-ukrainy i www.facebook.com/serce-dla-ukrainy-zbiórka