Będzie to opowieść o dążeniu do celu, miłości i spełnieniu, przeplatana największymi szlagierami z repertuaru Édith Piaf i Marleny Dietrich. Aktorki i aktorzy wystąpią wraz z zespołem muzycznym pod kierownictwem Jana Emila Młynarskiego, który przygotował nowe aranżacje wielkich przebojów Piaf i Dietrich. Bilety już w sprzedaży.

Reklama

Édith i Marlene” to historia wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek: Édith Piaf i Marleny Dietrich. W spektaklu zobaczymy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste i każda z nich wiele bezpowrotnie straciła. Tytułowe bohaterki miały wspólną pasję, którą była sztuka - to miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Największe przeboje z repertuaru artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: „La vie en rose”, „Padam Padam” i „Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynne piosenki „Ich hab’noch einen Koffer in Berlin” i „Lili Marleen” z repertuaru Marleny Dietrich.

Niewątpliwie jednym z najmocniejszych punktów przedstawienia jest postać i głos Elżbiety Nagel, która wciela się w rolę Édith Piaf i śpiewa jej największe przeboje w nowych aranżacjach. W rolę Marlene Dietrich wciela się Marcin Januszkiewicz. W spektaklu występują również: Matylda Damięcka jako Momone, Stanisław Banasiuk jako Leplée, Tomasz Borkowski jako Théo, Jakub Wieczorek jako Marcel i Andrzej Deskur jako Raymond. Aktorom na scenie towarzyszyć będzie trio pod kierownictwem Jana Emila Młynarskiego.