"Różnice poglądów między dyrektorką Teatru, a dyrektorem artystycznym wynikają z innych wizji sposobów zarządzania. Nie mają charakteru konfliktu, nie mają negatywnego wpływu na ustalenia między nami i na naszą współpracę" - podkreślono w przesłanym oświadczeniu.

Reklama

"Bierzemy pełną odpowiedzialność za zarządzanie instytucją aż do końca powołania" - zapewniono.

Zwrócono uwagę, że "nie ma żadnych prawnych ani formalnych przesłanek do przerwania naszej kadencji". "Oświadczamy, że sytuacja finansowa teatru jest stabilna, a jego finanse całkowicie transparentne oraz prowadzone zgodnie z prawem instytucji publicznych" - napisano.

"Jesteśmy nadal otwarci na dialog z zespołem Teatru oraz OZZ IP (Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Inicjatywa Pracownicza - PAP) przy TR Warszawa" - zapewniono w oświadczeniu podpisanym przez dyrektorkę TR Warszawa Natalię Dzieduszycką i dyrektora artystycznego teatru Grzegorza Jarzynę.

Reklama

Apel do Trzaskowskiego

Pełną treść oświadczenia Zespołu Aktorskiego - przesłaną PAP - w którym zwrócono się do prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego z apelem o rozpisanie konkursu na stanowisko dyrektora lub dyrektorki tego teatru Polska Agencja Prasowa opublikowała 21 czerwca w depeszy, w której uwzględniono także komentarz dyr. Jarzyny na temat rozpisania konkursu na nowego dyrektora lub dyrektorkę TR Warszawa. Depesza ukazała się w Codziennym Serwisie Informacyjnym PAP, a jej treść dostępna jest m.in. na stronie: https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/grzegorz-jarzyna-o-planie-rozpisania-konkursu-na-dyrektora-tr-warszawa-dobry. (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski