Disneyowski musical z oscarową muzyką Alana Menkena i piosenkami Howarda Ashmana i Tima Rice’a będzie miał swoją premierę 25 lutego 2023 roku. Reżyserem spektaklu jest Jerzy Jan Połoński, kierownikiem muzycznym - Tomasz Szymuś.

Rzeczniczka teatru Sonia Kobylańska-Jóźwik powiedziała PAP w środę, że przygotowania do premiery są coraz intensywniejsze: artyści uczą się ról, mają za sobą już pierwsze próby czytane, choreograficzne i z reżyserem. Powstaje scenografia i szyte są kostiumy. Zaraz po Nowym Roku rozpoczną się próby muzyczne i choreograficzne.

Reklama

Przyznała, że zainteresowanie przygotowywaną premierą przerosło najśmielsze oczekiwania. Bilety zostały wyprzedane do końca czerwca.

"Tempo, w jakim rozeszły się bilety pozwala przyjąć, że wybrany przez nas tytuł doskonale trafił w gusta widzów i bardzo się cieszymy, że możemy zaprosić ich do tego zaczarowanego świata baśni. W odpowiedzi na ogrom pytań dotyczących wolnych miejsc na +Piękną i Bestię+, zdecydowaliśmy się zrobić świąteczny prezent dla naszych widzów i dołożyć w kwietniu i maju – do już i tak napiętego repertuaru – dodatkowe trzy spektakle" – podała rzeczniczka.

Reklama

99 kostiumów

W roli Belle widzowie zobaczą Urszulę Laudańską i Joannę Rybkę-Sołtysiak. W Bestię wcielą się Patryk Bartoszewicz, Karol Drozd i Rafał Szatan. Choreografię przygotowuje Karol Drozd, scenografię tworzy Anna Chadaj, kostiumy zaprojektowała Agata Uchman.

Jak dodała rzeczniczka teatru prace nad nowym tytułem odbywają się zgodnie z przyjętym harmonogramem i pomimo intensywnej końcówki roku w teatrze. "Cały czas gramy inne tytuły z naszego repertuaru – w grudniu na naszych deskach pojawiły się już +Zakonnica w przebraniu+, +Madagaskar+ i +Skrzypek na dachu+" - powiedziała.

Reklama

W produkcji jest 99 kostiumów do spektaklu - jako pierwsze uszyte zostały słynna żółta sukienka Belli i kostium Gastona.

"Zaraz po Nowym Roku rozpoczną się u nas już intensywne próby muzyczne i choreograficzne, a następnie przymiarki wszystkich kostiumów. W ostatnim tygodniu stycznia na naszej scenie budowana będzie baśniowa scenografia zaprojektowana przez Annę Chadaj i ruszą próby reżyserskie z Jerzym Janem Połońskim" – podała rzeczniczka.

Sonia Kobykańska-Jóźwik powiedziała też, że osoby, które nie zdążą zdobyć biletów w dodatkowych terminach powinny uzbroić się w cierpliwość. "W sezonie 2023/2024 planujemy zagrać przynajmniej tyle samo spektakli "Pięknej i Bestii", ile w obecnym" - zapewniła rzeczniczka. (PAP)