Znany pisarz napisał do Tuska. Saramonowicz: Słusznie skrytykował

| Aktualizacja:

Szczepan Twardoch napisał na portalu społecznościowym do Donalda Tuska. "Słusznie skrytykował" - uważa Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i reżyser m.in. "Lejdis" i "Testosteron".

wróć do artykułu
  • ~rony
    (2017-05-18 14:46)
    Donald T chciał byc cool a, tu .... Niby mistrz POzorów , ale wdepnie czasami w g.....
  • ~tt
    (2017-05-18 14:58)
    No to Pinokio zabłysnął... i do tego na własne życzenie
  • ~czi
    (2017-05-18 15:11)
    A ile - !%?
  • ~TW Folfang
    (2017-05-18 15:13)
    Panie T te pieniadze naleza sie tworcom nie tfurcom.Ramote kazdy wykokosi.
  • ~Juliusz
    (2017-05-18 15:19)
    Pinokio otwarcie nawołuje (tak z patriotyzmu po prostu) do ukarania Polski za emigrantów. A Polska pokaże im ....(cmoknij się)
  • ~ajax
    (2017-05-18 15:41)
    "Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie też stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych.Dotyczy to wszystkich obywateli i tych biedniejszych i bogatszych.Będzie to marsz rozważny, ale zawsze tylko w jednym kierunku, niższych podatków i likwidacji danin".-Donald Tusk.I co po tych słowach robił Tusk i jego rząd?Podniósł 21 stawek podatkowych!
  • ~Michu.
    (2017-05-18 16:18)
    Bezwstydni artyści i celebryci różnej maści. Zarabiają miliony i wciąż im mało ulgi dla świętych, złotem ociekających krów.
  • ~Macisław Płatow
    (2017-05-18 16:20)
    Po pierwsze: Tylko Prawda Nas wyzwoli.--------------------------- Szczepan Twardoch to pisarz ŚLĄSKI ,a o Polsce ma wyrobione ,odrębne swoje zdanie . Czyli Ślązacy to Słowiańska Mniejszość Etniczna zamieszkująca Ziemie Górnego Śląska,od Średniowiecza. Tylko Władze Polski nie chcą uznać Śląskiej odrębności.
  • ~gosy
    (2017-05-18 16:54)
    a kto go zna? mohery? rydzyki?
  • ~kkkk
    (2017-05-18 17:19)
    bez przesady z tym ,,znany pisarz,, megalomani ,ze tez Tusk ma takie czytadla
  • ~as
    (2017-05-18 19:03)
    szanowny Panie , nie tylko Pana ten RUdy okradł, w 2012 r. gdy była duża dziura budżetowa to okradł tysiące rencistów / chorych ludzi pobierających kilkuset zł renty/ z rent tz.wydał prykaz zabierania wszystkim rencistom rent / może jedynie na wózkach inwalidzkich/ Mnie np. okradł na ok.30 tys. zl, dopiero jak nastał PIS ponownie otrzymuje świadczenie,które mi się należy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
  • ~Ulla
    (2017-05-18 20:14)
    Pisarze i poeci , ci z prawdziwego zdarzenia, wiedzą doskonale, że taka jest kolej rzeczy i ani narzekają, ani silą się na złośliwości. Kandydat na noblistę się znalazł !!!
  • ~Caramba
    (2017-05-18 20:36)
    No to obecny rząd może przywrócić panu Twardochowi prawo odliczania od tantiemów 50% jako kosztów uzyskania przychodów. Dlaczego tego nie robi? Może Pan wie panie Twardoch? Albo ci, którzy tutaj pieją z zachwytu, bo przyłożył pan Tuskowi
  • ~bz
    (2017-05-18 21:11)
    Brawo, bardzo dobre potraktowałeś tę marionetkę i długopis Angeli!
  • ~Oloooo
    (2017-05-18 23:00)
    Jakis pedal moze jawnie obrazac Premiera???? V
  • ~costam
    (2017-05-18 23:20)
    Pan Twardoch choć młody to mentalność ma komunistyczną. A niby dlaczego ma być uprzywilejowany podatkowo ? Czyżby nie osiągał minimalnego dochodu i potrzebował zasiłku, jakiegoś 500+ dla poetów ?!
  • ~qqq
    (2017-05-19 04:56)
    Gwoli ścisłości: 50 procent uzyskania przychodów zlikwidowano tylko dla twórców osiągających wysoki pułap dochodów rocznie. Wydatki pisarza związane ze stworzeniem dzieła (stąd przywilej 50 procent uzyskania przychodu) to laptop i papier maszynowy po 11 zł. ryza. Czyli niewielkie pieniądze, w odrożnieniu od malarzy. Pan Twardoch od lat sprawia wrażenie pieszczocha, któremu źle się w Polsce nie dzieje, ale wierzga i prycha, bo to zawsze zwraca na pisarza uwagę.
  • ~FRYTKA
    (2017-05-19 05:51)
    Znany ? Chyba w rodzinie, wśród sąsiadów i swoim środowisku. Teraz i w PiS-ie.
  • ~karla
    (2017-05-19 07:16)
    znanego donka znam a znanego pisarza?, nie słyszałem o nim
  • ~Jasińska
    (2017-05-19 18:03)
    Czy to ten Saramonowicz co przypiep..ał się do Marysi Sokołowskiej która skrytykowała rudego Oscara?

Może zainteresować Cię też: