Akademii, która towarzyszy 12. Przystankowi Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, szefuje sam Zbigniew Hołdys. Przy okazji wirtuoz gitary uczy, jak opanować struny i wydobyć z nich najlepsze rockowe brzmienie.

Reklama

Zresztą na Przystanek zjechała cała masa sław. I każdy uczy tego, w czym jest najlepszy. Takich warsztatów nie można było ominąć, dlatego walą tam istne tłumy "woodstockowiczów". Monika Olejnik została odpytana m.in. z tego, w jaki sposób trafiła do dziennikarstwa i co sądzi o różnych politykach.

Z kolei słynny pisarz Janusz Głowacki - który od lat pracuje w Nowym Jorku i odnosi tam spektakularne sukcesy, tworząc dla teatru i filmu - próbował odpowiedzieć młodzieży, czy warto emigrować z Polski. A reżyser Piotr Łazarkiewicz, znany m.in. z filmu "Pora na czarownice", uczył, jak nakręcić dzieło filmowe.

I to jeszcze nie wszystko. Są też zajęcia z malarstwa, rzeźby i teatru. Akademia Sztuk Przepięknych jest strzałem w dziesiątkę. "Atmosfera jest tam fantastyczna" - kwituje zadowolony z pomysłu organizator Przystanku, Jerzy Owsiak.