Zdrojewski: Kultura to najlepsza polska marka

| Aktualizacja:

Kultura to najlepsza polska marka, a jej promocja poza granicami kraju przynosi wymierne korzyści całemu państwu - zapewniał w czwartek w Sejmie minister kultury Bogdan Zdrojewski. Za wzorowy przykład promocji kultury za granicą uznał projekt Polska! Year.

wróć do artykułu
  • ~jać
    (2010-07-22 18:10)
    Taaak panie Zdrojewski, a świstak siedział i zawijał sreberka...
    Polska kultura, to nasi kierowcy np. w Czechach, gdzie są najbardziej chamsko jeżdżącymi po tamtejszych drogach.
    Polska kultura, to nasi turyści sikający w krzakach obok toalet, bo w nich trzeba zapłacić aż 50 eurocentów.
    Polska kultura, to ... itd.

    To jest postrzegane jako polska kultura przez zagranicę, a to o czym baja pan Zdrojewski, to są imprezki dla najwyżej kilkuset osób. Przyjdą popatrzą ze znużeniem i pójdą dalej. Jedni z obowiązku, inni z nudy, a inni jeszcze, bo jest szwedzki stół.

    Takie imprezy są nic nie znaczące dla postrzegania Polski przez świat.
    Ważne są tylko i wyłącznie dla pana Zdrojewskiego (i jego poprzedników oczywiście też), żeby się pochwalić w prasie jak on to działa rozsławiając Polskę za granicą. Oj działa i trzebaby budżet zwiększyć, bo są sukcesy. O to chodzi panie Ministrze, prawda?
  • ~kulturalny
    (2010-07-22 18:25)
    kultura jest brandem, uzyskujemy wysoką efektywność ...
    Dramat!!!
  • ~obywatel
    (2010-07-22 18:46)
    Polska kultura to 100 gipsowych papierzy na km2
    Polska kultura to rzezby Dzwigaja
    Polska kultura to plastikowy kicz Rajkowskiej
    Polska kultura to kicz sprzedawany na starowkach
    Polska kultura to wieczny Chopin, Kopernik i JPII
    Polska kultura to kiczowe krasnale w Wieliczce podswietlane na niebiesko
    eh szlo by wymieniac.
  • ~st.Art
    (2010-07-22 22:25)
    Jaki minister taka kultura i vice versa, dla wykształciuchów: i na abarot czyli abratno
  • ~Hammurabi
    (2010-07-23 08:04)
    Zdrojewski, szkoda Cie z tymi ludzmi. Pamietam co zrobiles podczas powodzi we Wroclawiu i za to szacunek, ale NIGDY nie powinienes pozwolic sobie by byc identyfikowanym z Palikotem, Tuskiem, Bronkiem, Mirem, Niesiolem, Pitera bo swiadczy to o tym ze sie szmacisz.
    Co do kultury polskiej to mam nadzieje ze nie mowisz o Dodzie, M. Rodowicz i Piasku lub rownie zasluzonych "artystach" bo prawdziwa kulture to tu raczej trudno znalezc.
    Tylko tyle, i az tyle.
  • ~kawa
    (2010-07-23 09:00)
    Co to za brednie? Polak i kultura koń by się uśmiał. Widzę codziennie to bydło do kultury ma tak daleko jak z ziemi na Jowisza!!! 80% społeczeństwa to bydło!!! jak tu kultura!!!
  • ~No proszę
    (2010-07-23 09:04)
    No proszę. Zdrojewski ubrał krawat i szalik i uznał się za kulturalnego.
  • ~255
    (2010-07-23 09:57)
    Ty pajacu Zdrojewski... w Londyniem szczacie gdzie popadnie, pijecie piwsko w autobusach i kolejkach podziemnych, przeklinacie wulgarnie doslownie wszedzie, jestescie brudni, smierdzi od Was i macie w oczach agresje jak Wasz Tusk. Nie znacie slowa przepraszam anie dziekuje aWasi Cyganie to cos okropneo, oszusci zlodzije, jak wiekszosc od Was.
  • ~Panicz
    (2010-07-23 09:59)
    Panie Zdrojewski czy Pan wogole ma pojecie jakie znaczenie ma slowo kultura ?
  • ~smb
    (2010-07-23 10:14)
    Obserwuje polska kulture w Niemczech juz od 30 lat. Trzeba bardzo dluuuugo i prawie ze z lupa szukac. Wspolczesni autorzy i autorki polscy w originale jak i w tlumaczeniu sa nawet dla mnie niezrozumiale. W tym roku jest Polska gosciem festiwalu muzycznego w Hamburgu i Schleswig-Holstein, sa wystawy sztuki, literackie wieczory. Z przerazeniem stwierdzilam, ze i malarstwo, rzezba, fotografia, film sa przerazajaco banalne, ciagle stare tematy narodowe... Dla wspolczesnego odbiorcy (nie tylko Niemca) zaskakujace, ale nieciekawe i szokujace. Szkoda, ale byc moze jest ta polska rzeczywistosc bardzo destruktywna, dla obcokrajowcow niezrozumiala. To wlasnie sztuka powinna laczy ludzi roznych narodow i swiatopogladow. To co w tym roku zobaczylam i uslyszalam mnie nie zachwycilo, raczej zasmucilo. Byc moze za duzo zasciankowosci, krzyzow i nietolerancji. Tytul w/w artykulu jest bardzo ladny, ale nie odpowiado rzeczywistosci. Polska sztuke na wystawy poza jej granicami tworzy sie nie tylko dla emigrantow... Ciagle tlumaczenia, trzeba znac polska historie, by to wszystko zrozumiec jest we wspolczesnej Europie smieszne. Sami sluchamy muzyki, ogladamy filmy, podziwiamy malarstwo i rzezbe innych, bez dokladnej znajomosci ich historii i losow narodowych...
    Obawiam sie, ze wkrotce beda sama samoloty w mgle na polskich obrazach i zdjeciach... Pozdrawiam
  • ~GRYZLI
    (2010-07-23 11:46)
    SZCZEGOLNIE W WYDANIU PALIKOTA I NIESIOŁOWSKIEGO.
    KULTURA I SZTUKA ,JAK PO-WIEDZIAŁ KLASYK,,PRZY TAKIEJ SZTUCE ,TRUDNO O KULTORE''
  • ~chudy bolek
    (2010-07-23 11:58)
    Najwiekszym polskim dobrem kultury jest Janusz Palikot.Caly swiat zazdrosci Polsce takiego okazu. Ladnie by sie prezentowal w jakims muzeum za gruba szyba ...! A cy bylo poza muzeum? Jak to co ? - wiecej kultury!!!
  • ~Kanu
    (2010-07-23 12:18)
    Polska kultura to polskie prostytutki i zlodzieje w Niemczech, polscy zlodzieje, latwe dziewczyny i alkoholicy w Wielkiej Brytanii, polish jokes w Ameryce. Golonka, kapusta i wodka to jest polska kultura!
  • ~teya
    (2010-07-23 13:37)
    Zdrojewski mówi że to co śmierdzi i zaczadza polską ziemię i umysły młodzieży polskiej, a jest posłem,wiceprzewodniczącym klubu sejmowego PO, zastępcą prezesa PO a wybrali go wyborcy w Lubelskiem albo w Biłgoraju, który pokazuje młodzieży do kamer TV penisa, że to co zrobił on z kulturą słowa w Polsce, w sejmie, w mediach, że ta kultura to najlepsza polska marka.
    Minister w rządzie Tuska Donalda mówi herezje i widać jest z siebie zadowolony i ani nie myśli żeby zrobić z tym kimś to na co zasłużył sobie, czyli wywalenie go poza nawias kultury polskiej
  • ~wacek
    (2010-07-23 14:10)
    samouwielbienie
  • ~teya
    (2010-07-23 16:12)
    Zdrojewski jako Minister Kultury i Sztuki powinien wiedzieć, że poseł z penisem bezcześci pamięć ofiar ludobójstwa Rosjan dokonanego w Katyniu, bezcześci pamięć ofiar Tych co lecieli uczcić OFIAR KATŃSKIE w 70 rocznicę ich zamordowania, lecieli do Katynia, aby KŁAMSTWO KATYŃSKIE nie zapomniani i zginęli wypełniając Tę Misję.
    A propaganda PO i chór mediów w Polsce dał się wymanewrować facetowi z Penisem którym kieruje Tusk i prowadzi napaść na PiS i ś.p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, w oderwaniu od prawdy o ich misji w której zginęli.
    Świadczy to najgorzej o PO, mediach i o sterujących facetem z penisem. Pan Zdrojewski z racji swojego urzędu kultury i sztuki nie zrobił nic, aby zatrzymać tę hańbę dla polskiej kultury.
    Tusk jako premier rządu i szef PO, jest pierwszym polakiem który wyłamał się z jedności Narodu Polskiego w sprawie Kłamstwa Katyńskiego i stanął po stronie tych którzy mówili że Mordu Katyńskiego nie dokonali Rosjanie i poleciał sam ściskać się z Putinem, czego mu Polacy nie zapomną.
    To też panie Zdrojewski należy do kultury w Polsce.
  • ~internautka50+
    (2010-07-23 16:56)
    Szczególnie w Polsce kultura to wysoka marka.A do jej wysokiego
    poziomu przyczyniają się:Palikot,Niesiołowski i niektórzy obrońcy
    tychże Bartoszewski, Kutz,Rodowicz,Kora (można by wymieniać
    jeszcze) Znakiem rozpoznawczym kultury w Polsce pod rządami PO
    (powinien) pewnie zostanie PENIS!
  • ~666
    (2010-07-24 16:35)
    Jak widac po komentarzach kultura nie jest nasza najmocniejsza strona.
  • ~Sara
    (2010-07-26 10:34)
    Pan minister Zdrojewski niestety robi wszystko, żeby polska kultura NIE BYŁA POLSKA.
  • ~cosano
    (2010-07-29 09:30)
    Jeśli chodzi o wypuszczenie sztuki polskiej za granice, to Zdrojewski nie ma nic do gadania- nazwiska dyktuje Familia.( michnikowszyzna)

Może zainteresować Cię też: