Jak powiedział szef ECS o. Maciej Zięba, podczas wtorkowych rozmów z zarządem TVP i dyrekcją TVP1 uzgodniono, że widowisko pt. "Solidarność. Twój anioł Wolność ma na imię" z lekkim poślizgiem będzie transmitowane w całości.

Informację tę potwierdził rzecznik TVP Stanisław Wojtera. "Będzie transmisja widowiska w całości" - oświadczył. Widowisko ma trwać dwie godziny, rozpocznie się o godz. 21.25. O. Zięba zaznaczył, że jest to "wielkie widowisko (...) zrealizowane z okazji 30-lecia Solidarności". "Cieszę się, że moi rodacy będą mogli je zobaczyć w Polsce" - podkreślił.

TVP początkowo nie zamierzała transmitować widowiska. W ubiegłym tygodniu informowała, że widowisko będzie jedynie "odnotowane newsowo" w programach informacyjnych. Po tych doniesieniach wiele osób, m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, skrytykowało telewizję publiczną. Borusewicz mówił, że jest zaskoczony, że TVP nie zamierza transmitować dofinansowywanego z budżetu państwa wydarzenia.

W poniedziałek Wojtera informował PAP, że transmisja będzie trwać 90 minut. W widowisku, które reżyseruje amerykański artysta Robert Wilson, wystąpią m.in. Macy Gray, Marianne Faithfull, Sharon Jones, Philip Glass, Kayah, Krystyna Janda, Jerzy Radziwiłowicz. Telewizja Polska objęła patronatem korporacyjnym obchody 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność".