Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska, na obecnym etapie śledztwo prowadzone jest w sprawie. Wyjaśniła przy tym, że najpierw zostanie zweryfikowana dokumentacja, a następnie ustalona lista świadków do przesłuchania.

Podstawą wszczęcia śledztwa była opinia specjalisty, który sprawdzając scenę kilka godzin przed koncertem uznał, że nie spełnia ona wymogów bezpieczeństwa. Poinformował o tym wtedy m.in. prokuraturę, która po wizji lokalnej w hali przesłała pismo do policji, a ta sugestię do organizatorów, iż przygotowania do koncertu należy wstrzymać. Koncert jednak odbył się, 13 listopada, jak planowano.


Hala widowiskowo-sportowa Orlen Arena w Płocku została dopuszczona do użytkowania 12 listopada, czyli na dzień przed koncertem Jeana Michela Jarre'a. Procedura dopuszczenia obiektu do użytkowania przedłużyła się z powodu wykrytych wcześniej uchybień.

Dzień przed koncertem płocki powiatowy inspektor nadzoru budowlanego informował, że decyzja w sprawie hali ma charakter dopuszczenia jej do użytkowania przed wykonaniem wszystkich robót. Inspektor przyznał wtedy, że nie wszystkie uchybienia zostały w hali naprawione, ale usterki, które mogłyby stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla przebywających na terenie obiektu, zostały usunięte. Pozostałe uchybienia miały zostać naprawione w terminie późniejszym.

Naprawę uchybień w stosunku do projektu, które w hali Orlen Arena wykryły straż pożarna, powiatowy inspektor sanitarny i Państwowa Inspekcja Pracy, rozpoczęto na kilka dni przed koncertem. Jednym z wykrytych uchybień, które udało się naprawić, był brak na klatce schodowej hali kanału odprowadzającego dym w przypadku pożaru.


Rozpoczęta w 2009 r. budowa hali sportowo-widowiskowej Orlen Arena w Płocku kosztowała ponad 100 mln zł. Obiekt może pomieścić prawie 5,5 tys. widzów. Inwestorem jest płocki Urząd Miasta, który z PKN Orlen podpisał porozumienie, dotyczące użyczenia dla hali nazwy Orlen.

Od dopuszczenia hali do użytkowania odbywają się w niej imprezy masowe, w tym mecze piłki ręcznej.