Publiczność niemal do ostatniego miejsca wypełniła wielką salę w prestiżowym Theatre des Champs-Elysees. Anderszewski, jeden z najbardziej znanych na świecie polskich pianistów, zagrał w środę m.in. "Suity angielskie, n. 5 i 6" Bacha i cykl "Gesange der Fruehe" Schumanna.

Słuchacze nagrodzili muzyka długimi brawami, który na ich prośbę dwukrotnie bisował.

Po koncercie w Theatre des Champs-Elysees artysta podpisywał swoje płyty, w tym nowe nagrania utworów Schumanna, które w najbliższych dniach wejdą na francuski rynek. Po autograf Anderszewskiego ustawiła się długa kolejka fanów.

Podpisując płyty, pianista powiedział PAP, że w lutym przyszłego roku będzie koncertował w Warszawie, a w czerwcu - w Łodzi. W Filharmonii Łódzkiej odbywa się od 2009 roku festiwal muzyki klasycznej pod nazwą "Piotr Anderszewski i przyjaciele".


Urodzony w Warszawie w 1969 roku w polsko-węgierskiej rodzinie Anderszewski studiował w konserwatoriach w Lyonie i Strasburgu, w Akademii Muzycznej w Warszawie i na Uniwersytecie w Los Angeles. Po rozpoczęciu solowej kariery koncertował m.in. w Anglii (z Royal Philharmonic Orchestra i London Symphony Orchestra), Niemczech, Francji, Włoszech, Polsce oraz USA.

Jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Gilmore Artist Award dla wyjątkowo uzdolnionych pianistów oraz nagrody im. Karola Szymanowskiego za swoją interpretację utworów kompozytora. Od wielu lat mieszka w Paryżu, bardzo często gości także w Lizbonie.