Oferta skierowana jest głównie do kolekcjonerów czarnych krążków. Nakład albumu wynosi 550 sztuk.

"Płytę będzie można zamawiać poprzez stronę internetową Zakładów Produkcji Specjalnej w Pionkach. Będzie ona też dostępna w internetowych księgarniach muzycznych" - mówi prezes ZPS Arkadiusz Szulecki. Płyta wyprodukowana została w fabryce w Niemczech. Pionkowskie zakłady, choć dysponują technologią niezbędną przy tego rodzaju produkcji, nie mają na razie urządzeń do tłoczenia płyt.

Jak podkreślił Szulecki, w przyszłym roku zakłady z Pionek będą chciały kupić niezbędne maszyny i uruchomić własną produkcję płyt. "To właśnie my" to pierwszy studyjny album "Czerwonych Gitar". Został wydany w grudniu 1966 roku nakładem wytwórni Pronit w Pionkach. Na płycie znalazły się takie przeboje jak "Matura" czy "Nie zadzieraj nosa".


Według Szuleckiego, w Polsce jest zapotrzebowanie na płyty gramofonowe, a świadczy o tym duże zainteresowanie na aukcjach internetowych. "Dlatego też, co miesiąc, planujemy wydawać kolejne nowe tytuły" - zapowiada prezes.

Zakłady Tworzyw Sztucznych Pronit-Pionki tłoczyły płyty gramofonowe do początku lat 90. Były wówczas liderem na polskim rynku producentów płyt. Pronit produkował również kleje oraz proch i amunicję na potrzeby wojska. W latach 90. w zakładach zaczęły się grupowe zwolnienia i ograniczanie produkcji. Firmę podzielono na kilka spółek, nastąpiła upadłość macierzystego zakładu. W 2005 roku Urząd Miasta w Pionkach odkupił majątek Pronitu od syndyka masy upadłościowej, pozostałe spółki upadły lub kontynuują działalność. Obecne Zakłady Produkcji Specjalnej są kontynuatorem produkcji wojskowej Pronitu. Odbiorcą 95 proc. ich produkcji - głównie prochu i amunicji czołgowej - jest resort obrony narodowej i MSWiA. Zakłady wchodzą w skład grupy Bumar.