"Nie ma Solidarności bez Miłości" to widowisko muzyczne o miłości, która zrodziła się i połączyła dwoje ludzi w trudnym, ale zarazem szalonym okresie wolności, jakim był sierpień 1980 roku. W spektaklu zagrają gwiazdy oraz młodzi artyści wybrani drogą castingu.

Reklama

Pomysł spektaklu poparli bohaterowie tamtych czasów, w tym Lech Wałęsa. Z całej mocy wspieram to marzenie młodych ludzi, którym jest musical o Solidarności "Nie ma Solidarności bez Miłości". Pragnę pomóc w jego przygotowaniu i realizacji, bo jest on żywym artystycznym pomnikiem naszej walki o miłość, nadzieję i wolność. Po latach niezwykle istotne jest, aby przypomnieć młodemu pokoleniu tamte czasy- powiedział PAP Life Wałęsa.

To jest pokoleniowa opowieść o tym, jak porodziły się nasze dzieci. Mój syn urodził się w 1981 roku a jaki był rok 80' każdy wie. Nasze przedstawienie to takie odreagowanie mitu tamtych lat, spojrzenie na to, jak wtedy wyglądała miłość i przyjaźń - powiedział PAP Life Maciej Wojtyszko, reżyser musicalu.

Autorem scenariusza i tekstów piosenek do spektaklu jest Andrzej Ozga. Kierownictwo muzyczne objął Krzesimir Dębski, a choreografię stworzył Agustin Egurrola.

W spektaklu zagrają Zuzanna Czerniejewska, Katarzyna Groniec, Julia Kołakowska, Ewa Kuryło, Agnieszka Matysiak, Olga Sarzyńska, Olga Szomańska, Kamil Dominiak, Robert Kowalski, Wojciech Michalak, Piotr Pręgowski, Natalia Rybicka, Cezary Żak.

Reklama