"Trójka do potęgi" to spektakl na podstawie książki Grzegorza Miecugowa w reżyserii Wojciecha Malajkata. Na scenie zobaczymy plejadę gwiazd, która przez 50 lat współpracowała z Trójką oraz aktorów, którzy na zaproszenie dyrektor Trójki Magdaleny Jethon wystąpili w tym spektaklu.

Reklama

Jednym z nich jest Piotr Machalica, który nie kryje zadowolenia z udziału w tym spektaklu. To jest bardzo ciekawe przedsięwzięcie i fajna przygoda dla nas wszystkich. I dla aktorów, dziennikarzy i piosenkarzy, którzy biorą w tym udział - powiedział PAP Life Machalica.

Artysta zdradził, że już jako dziecko słuchał Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Moja przygoda z Trójką zaczęła się już, gdy miałem 7 lat. Wtedy słuchałem Trójki. Potem przez te wszystkie lata słuchałem wielu audycji. Trójka zawsze w tamtych latach nadawała świetną muzykę, uwielbiałem dziennikarzy, którzy tam pracowali. Trójka była dla mnie zawsze ekskluzywnym radiem - powiedział PAP Life Piotr Machalica i dodał, że mimo wielkiej komercjalizacji mediów Program Trzeci Polskiego Radia do dziś utrzymał wysoki poziom.

Aktor powiedział PAP Life, że wielokrotnie występował w programie Trzecim i nie ukrywa, że każde pojawienie się tam wiązało się z licznymi przygodami...

Wielokrotnie występowałem w Trójce w studiu Agnieszki Osieckiej i zawsze coś dziwnego mi się przydarzało. Albo zapomniałem tekstu, albo mi się krzesło złamało, gdy na nie usiadłem. Nie wiem, czy Agnieszka coś miała do mnie? Ale chyba nie. Mało się znaliśmy. Zawsze mi się coś tam zdarzało - powiedział PAP Life Machalica.

Reklama

Teraz, 22 kwietnia, będę miał tam koncert i już dziś mogę powiedzieć, że czuję to, a Trójka da mi siły do tego, że nie będę się denerwował i w spokoju będę mógł odśpiewać recital. Już nie mogę się doczekać - zdradził PAP Life Machalica.

Artysta wyraził wielkie zadowolenie z udziału w spektaklu "Trójka do potęgi" i życzył programowi kolejnych stu lat działalności.

Trójka towarzyszy mi w życiu, odkąd pamiętam. Mógłbym powiedzieć, że występ w tym spektaklu, to dla mnie zaszczyt. Bardzo się cieszę, że coś takiego powstało - powiedział PAP Life Machalica.

Premierowe spektakle "Trójki do potęgi" już 30 i 31 marca w Teatrze Syrena w Warszawie.