"Boży bojownicy" to druga część Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego. Po sukcesie sprzedażowym audiobooka "Narrenturm" oraz "Wiedźmin", twórcy wersji audio obu dzieł: Błażej Kukla i Janusz Kukuła znów spotkali się, w wynajętym od Polskiego Radia, studiu nagraniowym.

Reklama

W tym wielkim słuchowisku usłyszymy plejadę polskich gwiazd, m.in. Adama Ferency, Henryka Talara, Lesława Żurka, Mirosława Zbrojewicza, Krzysztofa Wakulińskiego, Annę Dereszowską, Kazimierza Kaczora, Mariana Opanię, Artura Barcisia, Joannę Trzepiecińską i Annę Cieślak.

Jestem tu głównym bohaterem, wokół którego toczy się historia tej dolnośląskiej trylogii Sapkowskiego. Mój bohater to Reynevan - powiedział PAP Life Lesław Żurek. Cała powieść obrazuje jego przygody w XV wieku na terenie Czech, Niemiec, Śląska. Myślę, że warto tego posłuchać, ponieważ efekt pierwszego tomu, który nagraliśmy, jest interesujący - powiedział PAP Life Żurek.

Nad całością czuwa reżyser Janusz Kukuła, który nie kryje zadowolenia z produkcji. W tym teatrze grają najwięksi polscy aktorzy. Wymagania są ogromne, ponieważ Andrzej Sapkowski stworzył tak barwne postaci, tak skrzące się różnymi emocjami, że musiałem zatrudnić najlepszych. Skoordynowanie wszystkich aktorów, to wielkie przedsięwzięcie logistyczne. Czasem w studiu mamy nawet kilkudziesięciu aktorów - powiedział PAP Life Janusz Kukuła - reżyser.

Także Mirosław Zbrojewicz jest zadowolony z pracy nad audiobookiem. To jest dla mnie nadal tajemnicza historia, jak to się dzieje, że czytamy z kartki zdania, a przy odsłuchaniu mamy cały obraz z przestrzenią, dźwiękiem i wszystkimi możliwymi odczuciami. Gramy tu rycerską historię. Odgrywamy wszystko od początku do końca. Szuranie po starych taśmach magnetofonowych, kłapanie okiennicami, które są specjalnie to tego stworzone i używanie różnego rodzaju urządzeń domowych, które służą tu do zupełnie czego innego niż zostały wymyślone. Tym wszystkim tworzymy tę gigantyczną przestrzeń - powiedział PAP Life Mirosław Zbrojewicz.

Reklama

Premiera "Bożych bojowników" w wersji audio planowana jest na wrzesień 2012. Producentami audiobooka są Fonopolis i Super Nowa.