W piątkowy wieczór w Porcie Łódź wystąpi zespół Feel. Formacja Piotra Kupichy zaśpiewa swoje największe przeboje. Tego samego dnia Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (AOIA) zaprasza na "Noc Kobiet".

Wydarzenie będzie okazją do spotkania w damskim gronie i wymiany opinii, udziału w prezentacjach i prelekcjach - zapowiada Katarzyna Rąkowska z biura prasowego "Łódź Miastem Kobiet".

W programie "Nocy Kobiet" znalazły się także m.in. warsztaty psychologiczne Ewy Ambroziak "O różnicach, które łączą", poświęcone komunikacji między kobietami i mężczyznami. Zaplanowano również spotkanie z kobietami sukcesu połączone z promocją książki "One za tym stoją" z udziałem autorki Aleksandry Boćkowskiej i jednej z bohaterek, Irminy Kubiak - organizatorki Fashion Week Poland.

Na sobotę w AOIA zaplanowano debatę na temat raka piersi połączona z wystawą prac fotograficznych Katarzyny Piweckiej - artystki, która na swoich zdjęciach sportretowała Amazonki. Natomiast Galeria Łódzka przygotowała nietypowy marsz "A bucik kupię sobie sama...", który ma na celu pokazanie, jak bardzo zmieniła się pozycja kobiety we współczesnym społeczeństwie.

Łączenie roli matki, studentki, businesswoman, partnerki, negocjatorki sprawia, że już coraz rzadziej kobiety czekają na księcia z bajki i z pełną świadomością kupują sobie same symboliczny bucik - dodała Rąkowska.

Na zakończenie projektu w Centrum Kultury Młodych przygotowano "Babskie warsztaty", czyli m.in. konsultacje prozdrowotne, zajęcia taneczne, pokazy makijażu i ćwiczenia relaksacyjne. Natomiast Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na warsztaty pod hasłem "Biała Fabryka jest kobietą". To propozycja dla kreatywnych kobiet, które chcą spróbować swoich sił w rękodziele związanym z włókiennictwem.

Projekt "Łódź Miastem Kobiet" to cykl wydarzeń odbywających się w cztery weekendy czerwca, przygotowany z myślą o kobietach w czasie Euro 2012. W ramach projektu odbyło się kilkadziesiąt imprez, m.in. trzydniowe targi "Kobieta w wielkim mieście", zlot kobiet, które są prezydentami miast, rajd samochodowy dla pań, czy festiwal "Teraz One". Całość zakończy się 1 lipca.

Informacje na temat wydarzeń można znaleźć na stronie www.lodzmiastemkobiet.pl. Patronat honorowy nad imprezą objęły: małżonka prezydenta RP Anna Komorowska oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.