Tegoroczną Telekamerę w kategorii "serial kryminalny i sensacyjny" otrzymali wyświetlani w TVN "Kryminalni". Pokonali "Falę zbrodni", "Pitbulla", "Tajemnicę twierdzy szyfrów" i "Twarzą w twarz". Podczas przyznawania nagrody na scenie Teatru Polskiego pojawiły się gwiazdy "Kryminalnych" - Maciej Zakościelny, Magdalena Schejbal i Marek Włodarczyk.

Najlepszym aktorem został Paweł Małaszyński, na którego głosowało ponad 123 tysiące osób. Małaszyński pokonał Cezarego Żaka i Tomasza Kota, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce.

Za najlepszą aktorkę widzowie uznali Agnieszkę Dygant. Drugie miejsce zajęła Teresa Lipowska, trzecie - Anna Guzik.

Sensacją było zwycięstwo w kategorii "muzyka" zespołu "Feel". Zdobył on ponad 162 tysiące głosów i o prawie 90 tysięcy wyprzedził Dodę. Trzecie miejsce zajął zespół Myslowitz. Głosowało na niego ponad 57 tysiecy osób.

Także w kategorii "serial obyczajowy" TVN nie dała szans konkurencji - najlepszy, zdaniem widzów, okazał się serial "Na Wspólnej". Produkcja ta pokonała seriale TVP: "Barwy szczęścia", "Klan" i "Plebanię" oraz "Pierwszą miłość" (Polsat). Podobnie było w kategorii "serial komediowy" - tu na najwyższym stopniu znalazła się TVN-owska "Niania" przed "Facetami do wzięcia", "I kto tu rządzi", "Ranczem" i "Światem według Kiepskich".

W kategorii "informacje" zwyciężyła prezentująca "Fakty" TVN Justyna Pochanke. Pozostawiła w tyle Jarosława Gugałę, Iwonę Kutynę, Anitę Werner i Małgorzatę Wyszyńską. Znani z programu "Teraz my" Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski pokonali zaś w kategorii "publicystyka" Tomasza Lisa, Michała Olszańskiego, Bogdana Rymanowskiego i Kubę Strzyczkowskiego.

Nagrodę w kategorii "komentator sportowy" wręczała legenda polskiego dziennikarstwa sportowego Bohdan Tomaszewski. Telekamera powędrowała w ręce Włodzimierza Szaranowicza. W tej kategorii nominowani byli również: Przemysław Babiarz, Mateusz Borek, Andrzej Borowczyk i Mikołaj Sokół oraz Piotr Salak i Paweł Wilkowicz.

W kategorii "rozrywka" Telekamerę 2008 odebrał Robert Janowski, prowadzący w TVP program "Jaka to melodia". Nie dał szans Kasi Cichopek i Krzysztofowi Ibiszowi z Polsatowskiego "Jak ONI śpiewają", Szymonowi Majewskiemu z TVN, Tatianie Okupnik i Maciejowi Kurzajewskiemu z "Gwiazdy tańczą na lodzie" (TVP) oraz Kindze Rusin z "You Can Dance" (TVN).