Feel, Natalia Lesz, Ewelina Flinta z Łukaszem Zagrobelnym oraz Doda - to oni zdobyli w sobotę Superjedynki w Opolu. Najwięcej nagród przypadło zespołowi Feel. "Bardzo, bardzo fajnie" - komentował na gorąco wydarzenia sobotniego wieczoru wokalista Feel, Piotr Kupicha. Feel dostał nagrody za płytę roku, w kategorii Zespół Roku oraz za sobotni koncert.

Reklama

Dużo bardziej rozmowna od zespółu Feel była Doda. I to ją przede wszystkim oblegali dziennikarze. "Pierwsze wrażenia są znakomite. Jeżeli dostaje się nagrodę w kategorii <artysta roku>, to ma to na pewno znaczenie. Najważniejsze, to być na topie przez pięć lat, a ja jestem" - mówiła po zejściu ze sceny.

"Wszystko, co się tam (na scenie) działo, wymagało wielkich przygotowań, i tak też było. Ja staram się za każdym razem wyglądać odstrzałowo, żeby zaspokoić potrzeby widzów" - dodała oblegana przez fotoreporterów Doda.

Przebojem roku została piosenka Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego "Nie kłam, że kochasz mnie". "Wyznacznikiem popularności piosenki w Polsce jest to, czy jest grana na weselach. A ja nasz utwór słyszałem właśnie niedawno na weselu w hotelu, w którym nocowałem" - zdradzal tajniki polskiej piosenki Zagrobelny. Jednak ani on, ani Flinta nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, jaka jest recepta na hitowy przebój.

Debiutantką roku została na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej "Opole 2008" Natalia Lesz. "Ogromnie się cieszę. Jestem w takim szoku, że muszę mieć parę godzin, żeby ochłonąć i coś mądrego powiedzieć" - powiedziała od razu po zejściu ze sceny.