Skład zasadniczej części zespołu realizacyjnego pozostaje niezmienny. Podobnie jak za pierwszym razem, przy dwójce w rolach reżysera i scenarzysty wystąpi duet Frank Miller - Robert Rodriguez.

Pierwsze „Sin City - Miasto Grzechu” było ekranizacją trzech komiksów Millera "Sin City", "Krwawa jatka" i "Ten żółty drań". Część druga to adaptacja "Sin City: A Dame To Kill For" ("Damulka warta grzechu"). Główną postacią będzie w niej znany z pierwszej części prawy gliniarz, obrońca prostytutek Sin City - Dwight. W jego rolę wcielił się ostatnio Clive Owen.

Losy policjanta ma skomplikować pojawienie się jego dawnej, wielkiej miłości, tytułowej damulki wartej grzechu. Ava, wpadłszy w tarapaty i szukając pomocy, przypomni sobie o eks-ukochanym. Dwight, wbrew zdrowemu rozsądkowi, ponownie straci dla niej głowę i rzuci się na pomoc, sprowadzając tym na siebie nowe problemy.

O ile sprawdzą się zapowiedzi Millera o kwietniowym terminie rozpoczęcia prac nad filmem, można przypuszczać, że sequel "Sin City" trafi do kin w roku 2010.