Stuhra nominowano do Nagrody Cybulskiego już w roku ubiegłym za „Testosteron”. Wtedy się nie udało, ale... W tym roku zachwycił jury rolą Piotra, męża głównej bohaterki "33 scen z życia"- niezwykle sugestywnej opowieści o próbach pogodzenia się ze śmiercią najbliższych.

Przyjmując nagrodę Stuhr podziękował za docenienie jego pracy. Przyznał, że cieszy go, iż otrzymał nagrodę teraz, a nie dziesięć lat temu, na początku swojej aktorskiej drogi: "Wtedy przyjąłbym ją z <bezczelnością młodego człowieka>, a dziś doceniam jej wagę" - powiedział aktor.

Oprócz Macieja Stuhra, Kapituła Nagrody nominowała w tym roku: Małgorzatę Buczkowską za rolę w „0_1_0” Piotra Łazarkiewicza, Rafała Maćkowiaka za rolę w "Senności" Magdaleny Piekorz, Antoniego Pawlickiego za rolę w "Drzazgach" Macieja Pieprzycy i Lesława Żurka za rolę w "Małej Moskwie" Waldemara Krzystka.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawana „młodym aktorom wyróżniających się wybitną indywidualnością”, wręczana jest z przerwami od 1969 roku. Jej pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski. Wśród nagrodzonych znajdują się tak uznani aktorzy, jak m.in. Maja Komorowska, Krystyna Janda, Marek Kondrat, Zbigniew Zamachowski, Dorota Segda.