Zaczarowana

Reklama

Piękna i dobra księżniczka chce poślubić szlachetnego królewicza, ale skutkiem intrygi wrednej macochy ląduje w Nowym Jorku. A disneyowscy spece od kinowych hitów sami żartują ze swoich produkcji. I robią to z wyczuciem. Także dla tych, którzy od najlepszego nawet pastiszu wolą tradycyjną bajkę z niezbyt odkrywczym, ale za to krzepiącym przesłaniem. Bo Giselle (Amy Adams) spotyka przystojnego prawnika (Patrick Dempsey) i odkrywa, że metropolia jest na swój sposób magicznym miejscem.

HBO, godz. 18.35

PS Kocham Cię

Holly i Gerry kochają się od pierwszego wejrzenia. On jednak umiera, pokonany przez guza mózgu. Cierpiąca trzydziestoletnia wdowa zamyka się w czterech ścianach mieszkania, rozpamiętując chwile spędzone z ukochanym. Świadomy nadchodzącej śmierci Gerry przygotował dla żony cały zestaw przesyłek, które ta otrzymywać będzie przez najbliższe miesiące i które pomogą jej rozpocząć nowe życie. Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow i Harry Connick Jr. w ciepłej i zabawnej, czasem melancholijnie melodramatycznej, kiedy indziej zaś subtelnie ironicznej opowieści o miłości silniejszej niż śmierć.

Canal+, godz. 20.00

Kiedy Harry poznał Sally

Jedna z najlepszych komedii romantycznych. Z dialogami utrzymanymi w starej, dobrej tradycji hollywoodzkiej, a więc pełnymi zabawnych ripost. Z doskonałymi rolami Meg Ryan i Billy’ego Crystala oraz najsłynniejszym udawanym orgazmem w historii kina. W 1977 roku studiująca dziennikarstwo Sally i studiujący prawo Harry spotykają się po raz pierwszy. Coś iskrzy, ale płomień nie wybucha, a jeśli już, jest to płomień wzajemnej niechęci. Przez 12 lat ich drogi stale się przecinają, ale albo okoliczności życiowe, albo ich charaktery stają na drodze uczuciu.

Ale kino!, godz. 20.00

Księżniczka i żołnierz

Wzruszająca, a na dodatek prawdziwa, bo oparta na faktach opowieść o miłości mormona i muzułmanki, która w 1999 roku doprowadziła nawet do konfliktu na linii Bahraj – USA. Żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej (Mark Paul Gosselaar) zakochuje się z wzajemnością w siedemnastoletniej arystokratce (Marisol Nichols) wychowanej zgodnie z duchem i tradycjami islamu. Gdy ich uczucie nie znajduje akceptacji, decydują się na ucieczkę. Czeka ich jednak przykra niespodzianka.

Polsat, godz. 20.00

Do utraty tchu

Arcydzieło Godarda, manifest francuskiej Nowej Fali łamiący przyjęte zasady dramaturgii i narracji, ale przede wszystkim nieśmiertelna love story. 26-letni Jean-Paul Belmondo jako ścigany przez policję złodziejaszek, współczesny bohater tragiczny, który na Polach Elizejskich poznaje młodą Amerykankę (20-letnia Jean Seberg). Zdobywa pieniądze na wyjazd z dziewczyną do Włoch, ale Patrycja nie chce z nim wyjeżdżać. Nie mogąc pozbyć się kochanka – dzwoni na policję.

Zone Europa, godz. 20.00

Reklama

Lewy sercowy

Adam Sandler na poważnie. No, niezupełnie, bo „Lewy sercowy”, który Paulowi Thomasowi Andersonowi przyniósł nagrodę za reżyserię w Cannes, to wciąż komedia romantyczna. To opowieść o właścicielu małej firmy, który otoczony przez siedem zaborczych sióstr nie jest w stanie nawiązać zdrowych relacji z żadną kobietą. Aż pewnego dnia w jego życiu pojawia się wraz ze swoim zepsutym samochodem tajemnicza Lena (Emily Watson) i doprowadza Barry’ego do obłędu. Nie tylko za sprawą powabnie kołyszącej się przy każdym kroku pupy.

Polsat, godz. 21.50