Reklama
Reklama
Reklama

Te fryzury zmieniły świat!

 Marylin Monroe. Mężczyźni wolą blondynki. Hollywood, lata 40 XX wieku
Marylin Monroe. Mężczyźni wolą blondynki. Hollywood, lata 40 XX wieku / Materiały Prasowe / Uppa.co.uk
Marylin Monroe, Margaret Thatcher, Demi Moore czy Maria Peszek należą do kobiet, które z fryzur zrobiły swój znak rozpoznawczy. Umiejętnie wykorzystują włosy, by kreować siebie, demonstrować osobowość, siłę i seksapil. Zmienioną fryzurą oznajmiają światu, że pożegnały jakiś etap życia i rozpoczynają nowy. Ich patronką, która ponad sto lat temu dzięki włosom zyskała nowe życie, jest Eva Lavallièr – słynna francuska aktorka i pierwsza kobieta, która nosiła fryzurę na „chłopczycę”. Rewolucyjne strzyżenie à la garcon zaproponował jej Antoine, stylista pochodzący z Sieradza. Na początku XX wieku przeprowadził na kobiecych głowach rewolucję. Ścinał pukle, farbował, budował rzeźby z włosów. Swój wizerunek i reputację powierzyły mu: Greta Garbo, Marlena Dietrich, Pola Negri, Brigitte Bardot, a nawet koronowane głowy. Polak pokazał światu, że kreując image trzeba ryzykować. Był prekursorem spektakularnych metamorfoz. Jego dokonania zainspirowały twórców Sieradz Open Hair Festival, którego 5. edycja odbędzie się w jego rodzinnym mieście – Sieradzu 19-21 lipca.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Konradeusz
  2018-05-26 21:04
  Maria Peszek porownana do tego dpborowego towarzystwa. Niesmaczny I zenujacy zart czy promocja na siłę. Ojj ojj.
  0
  zgłoś
 • CZŁOWIEK
  2013-09-29 19:47
  Ja pierdziele jak można nieznać Peszkowej? To jedna z najlepszych piosenkarek w Polsce.
  1
  zgłoś
 • degust
  2013-07-20 15:29
  "Peszek szokuje, jak przed stu lat Eva Lavallièr." - kto to jest ta cała rzekomo szokująca Peszek? Bo w tej fryzurze wygląda na ograniczoną umysłowo!
  0
  zgłoś
 • cynik
  2013-07-19 20:17
  "Marylin Monroe, Margaret Thatcher, Demi Moore czy Maria Peszek" - kto to jest ta Marylin Monroe? Bo reszta to oczywiście słynne aktorki.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama