"Rozgubieni" to mozaika przeplatających się ze sobą historii osób zaginionych i ich poszukiwań. Powstała w wyniku improwizacji i pracy warsztatowej Strefy WolnoSłowej w czasie ostatnich miesięcy.

Reklama

Widzowie staną się uczestnikami interaktywnego spektaklu rozgrywającego się w okolicach Skweru Wiecha na warszawskim Targówku. Publiczność, której przewodnikami w poszukiwaniach po blokowiskach, podwórkach i uliczkach będą uczestnicy wielokulturowych warsztatów Strefy WolnoSłowej - Polacy, migranci oraz seniorzy z dzielnicy, stanie się świadkami opowieści o zaginionych w różnych częściach świata.

Media

Zaginiony ukraiński dziennikarz z Charkowa, Polka, która wyjechała za pracą do Wielkiej Brytanii, matka zaginionej w Argentynie, która od 20 lat nie ustaje w poszukiwaniach córki. Co dzieje się z osobami, które "stracimy z oczu", kto je widział ostatni raz i gdzie, dlaczego zniknęły, wyjechały i dlaczego ślad po nich zaginął? Jakie są reakcje ich rodzin i znajomych, co zostaje po nich w miejscach zamieszkania, co wiedzą, a co wyobrażają sobie o ich zniknięciu ci, którzy zostali? Publiczność wraz z aktorami przemierzy blokowiska i podwórka na warszawskim Targówku, wysłucha historii, weźmie udział w niezwykłych międzynarodowych poszukiwaniach "rozgubionych" postaci.

Media

W spektaklu wykorzystane zostaną prawdziwe historie, teksty i opowieści powstałe w wyniku improwizacji inspirowanych mitem o Demeter i Korze, motywem poszukiwań, odradzania się, jak również innymi tekstami kultury oraz poezją.