Dziennik Gazeta Prawana logo

Książka o Guantanamo młodzieżowym hitem

26 listopada 2009, 12:36
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Książka o Guantanamo młodzieżowym hitem
Inne
Niektórzy nastolatkowie rozczytują się o Harrym Potterze, inni chłoną sagę "Zmierzch", a jeszcze inni poznają historię młodego więźnia Guantanamo. Anna Perera, żona Davida Knopflera (z zespołu Dire Straits) napisała powieść "Guantanamo Boy", która została nominowana do nagrody Costa.

Książka opisuje losy piętnastoletniego Khalida z Rochdale obok Manchesteru, który wraz z rodzicami jedzie odwiedzić krewnych w Pakistanie. W wyniku kilku nieszczęśliwych zbiegów okoliczności trafia na więzienie na Kubie. Sędziowie zgadzają się, że jest to "Wzruszająca historia niewinnego chłopca uwikłanego w koszmar nowoczesnej wojny".

Szanse na nagrodę Costa, jedno z największych brytyjskich wyróżnień dla literatury dziecięcej i młodzieżowej, ma również "Wolf Hall" Hilary Mantel, powieść historyczna, która w zeszłym miesiącu wygrała nagrodę Bookera.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj