Dzieło Marka Wałkuskiego to zawarte zaledwie na 300 stronach, kompendium wiedzy na temat zwyczajów, przekonań i mentalności mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Autor przytacza liczne statystyki, badania naukowców oraz niezliczone anegdoty, by jak najbardziej przybliżyć czytelnikowi ten potężny kraj oraz jego niezwykle różnorodnych mieszkańców.

Reklama

Ksiązka nie jest typowym reportażem i trochę brakuje w niej bardziej robudowanej fabuły. Nagromadzenie statystyk, badań i zestawień może męczyć czytelnika i sprawiać, że treść momentami staje się trudniej przyswajalna.

Dla wszystkich miłośników kraju Wuja Sama, oraz dla tych, którzy chcą dowiedzieć się o jego mieszkańcach czegoś więcej niż tylko tego, że kochają fast foody i bejsbol, książka Wałuskiego będzie bez wątpienia cennym przewodnikiem i źródłem niezliczonych ciekawostek oraz ważnych informacji, bez których zrozumienie i pokochanie Ameryki, byłoby trudniejsze.

Przez autora przemawia sympatia do Stanów i ich mieszkańców, życzliwe spojrzenie na ich specyficzne zwyczaje i przekonania oraz fascynacja, która z każdą kolejną stroną udziela się także czytelnikowi.

Książka "Wałkowanie Ameryki" Marka Wałuskiego ukazała się nakładem Wydawnictwa HELION.

Media