Z lektury książki "Jak zostałem premierem" dowiemy się, jakie były początki Kabaretu Moralnego Niepokoju, jak wygląda "gwiazdorskie" życie polskich kabareciarzy i jaka panuje atmosfera za kulisami największych krajowych kabaretonów. Nie zabraknie także plotkarskich smaczków w postaci informacji o tym, czym zajmował się Andrzej Chyra, zanim został znanym aktorem oraz czy Doda pod maską chamki skrywa wrażliwe oblicze. Górski opowiada także, skąd wzięło się słynne już powiedzenie "haratać w gałę" i dlaczego posłowie partii PiS w kilku wywiadach powoływali się na jego skecze.

Reklama

Z książki przede wszystkim jednak wyłania się obraz Roberta Górskiego jako niezwykle czujnego obserwatora, który otaczającą go rzeczywistość i zachowania ludzi zaobserwowane w najbardziej nawet trywialnych sytuacjach, potrafi przekuć w inteligentny i bardzo zabawny tekst kabaretowy. Lekturę wzbogaca kilka skeczy autorstwa Górskiego z wyjaśnieniem, w jakich okolicznościach narodziła się ich koncepcja.

W książce czytelnik znajdzie także kilka charakterystyk Roberta Górskiego autorstwa jego kolegów z polskiej sceny kabaretowej. Maciej Stuhr zazdrości mu powodzenia u kobiet, Artur Andrus widzi w nim swojego wymarzonego syna, a Jacek Fedorowicz zalicza do grona dwóch osób, którym udało się rozśmieszyć go do łez.

Wydawnictwo wzbogacone jest także kilkoma fotografiami z życia Roberta Górskiego oraz Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Książka Roberta Górskiego "Jak zostałem premierem" ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Litera Nova

Media