Pierwsza książka - "Dziennik Bridget Jones" ukazała się w 1996 roku, a pięć lat później została zekranizowana. To historia opowiedziana z perspektywy samotnej 30-latki, pełnej frustracji spowodowanej samotnością, średnio udaną walką z nadwagą i uciążliwą toksyczną matką.

Reklama

Rodzina próbuje ją swatać z dość oschłym adwokatem Markiem Darcym. Jednak bohaterka nawiązuje romans z niedojrzałym emocjonalnie i narcystycznym szefem Danielem Cleaverem.

W tytułową bohaterkę wcieliła się Renee Zellweger, a główne męskie role zagrali odpowiednio Colin Firth i Hugh Grant.

Dalszy ciąg perypetii tej trójki, "W pogoni za rozumem", ukazał się w druku w 1999 roku, a na dużym ekranie w 2004 r., w tej samej obsadzie.

W sumie obie książki sprzedały się w ponad 15 milionach egzemplarzy w 40 krajach świata, w których zostały wydane. Biorąc pod uwagę sukces kasowy filmów można się spodziewać dużej popularności trzeciej części, która nie ma jeszcze tytułu.

Już we wrześniu ubiegłego roku wytwórnia Working Title Films ogłosiła, że rozpoczęła prace nad trzecim filmem pod roboczym tytułem "Dziecko Bridget Jones". Choć z zapowiedzi wynikało, ze dopiero powstaje scenariusz pisany przez Tima Bevana. Żadnych szczegółów nie podano, a od tego czasu nie ma też żadnych nowych informacji.