Krystyna Siesicka wydała 30 powieści. Pierwsza "Zapałka na zakręcie" stała się bestsellerem w 1966 roku i do dziś jej najbardziej znanym dziełem pisarki. Ostatnią książkę, "Ulica Świętego Wawrzyńca", wydała w 2010 roku. Do jej najpopularniejszych powieści należą również, czytane przez kolejne pokolenia: "Zapach rumianku", "Fotoplastikon" oraz "Beethoven i dżinsy".

Reklama

Była także autorką scenariuszy takich filmów fabularnych jak: "Urszula" (1970) z Ryszardą Hanin, "Jezioro osobliwości" (1972) czy "Żuraw i czapla" (1985). Za swoją twórczość była wielokrotnie wyróżniana.

Podczas II wojny światowej Siesicka działała w Związku Harcerstwa Polskiego. Jako 16-latka brała udział w Powstaniu Warszawskim i cudem uniknęła obozu koncentracyjnego.

Krystyna Siesicka za swoją twórczość była wielokrotnie nagradzana, między innymi Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Wychował piątkę dzieci: dwie córki i trzech synów. Cieniem na życiorysie pisarki kładą się oskarżenia o tajną współpracę z SB w okresie PRL-u.