"Człowiek, który wie bardzo dużo, wreszcie przerywa milczenie" - brzmi zapowiedź książki. Pozycja, która ukaże się nakładem wydawnictwa The Facto, ma opisywać 11 lat pracy Jankowskiego na stanowisku redaktora naczelnego dziennika "Fakt".

Reklama
Grzegorz Jankowski stworzył tabloid „Fakt” i kierował nim 11 lat. W tym czasie był jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiego życia publicznego, choć sam unikał kamer i fleszy. O jego przychylność – czasem w żałosny sposób - zabiegali zarówno celebryci, jak i ministrowie. Inni mu grozili. Z książki wyłania się przygnębiający obraz polskiej elity politycznej i kulturalnej. Dowiadujemy się między innymi, jak w gabinecie Jankowskiego rozpoczęła się wojna polsko-polska, gdy w 2005 roku Donald Tusk z premedytacja oblał kawą Lecha Kaczyńskiego. Tylko po to, żeby podczas dyskusji wyprowadzić rywala z równowagi. Z tego co ujawnia można zbudować polskie House of Cards - czytamy w zapowiedzi.
Media

Niektórym może się wydać zastanawiające, że równo na miesiąc przed premierą książki - która zaplanowana jest na 18 maja - tygodnik "Do Rzeczy" opublikował zapis rozmowy, do jakiej miało dojść między byłym ministrem w kancelarii premiera Donalda Tuska, Pawłem Grasiem, a nieżyjącym już biznesmenem Janem Kulczykiem. Chodzić miało o publikacje wymierzone w Donalda Tuska i jego rodzinę.

Jeszcze ważne, żeby te media kurde, jakoś doceniały to, co się dzieje - mówi Paweł Graś - ujawnia prawicowy tygodnik. No więc z "Faktem" kłopot, to jest... "Fakt" należy do Springera? Tak? - pyta Jan Kulczyk. Chce też dowiedzieć się, czy Merkelowa nic tam nie może?. Minister z Kancelarii Premiera odpowiada, że myśmy gadali z nimi. I tak i siak. Oni z jednej strony mówią, ci Niemcy, że oni patrzą wyłącznie biznesowo i że się nie wtrącają, nie wpływają i tak dalej. Taka kurde gazeta, która zajmuje się wyłącznie hejtem i nieustannym atakowaniem rządu i premiera, to jest kurde mać obłęd. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Reklama

Rzeczniczka Ringier Axel Springer Polska Agnieszka Odachowska, którą o wyjaśnienia poprosiły wirtualnemedia.pl, publikację tygodnika określa jako absurdalną.

28 maja miną 2 lata od kiedy Grzegorz Jankowski nie jest naczelnym "Faktu". Obecnie prowadzi cykliczny autorski program na łamach Superstacji. Udziela się również na Facebooku, gdzie zdarza mu się komentować bieżącą sytuację polityczną.

W 2007 roku ówczesny premier Donald Tusk pojawił się w redakcji "Faktu", by na potrzeby jednego wydania wcielić się w rolę redaktora naczelnego. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

psav linki wyróżnione