"Albumem o Powstaniu Warszawskim twórca 31 ksiąg komiksu o Tytusie postanowił ukoronować i zakończyć pół wieku pracy twórczej" - podaje wydawca książki, Prószyński i S-ka.

Reklama

W najnowszej i zarazem ostatniej części przygód Tytusa, Romka i A'Tomka - komiksu autorstwa Papcia Chmiela, na którym wychowywało się kilka pokoleń Polaków - bohaterowie walczą w Powstaniu Warszawskim. Najnowsze dzieło Henryka Chmielewskiego składa się 36 plansz. Każda jest samodzielną historią, małą anegdotą.

Historię trójki komiksowych kompanów Henryk Chmielewski oparł na własnych wspomnieniach - jako 21-latek walczył w Powstaniu Warszawskim. Ze stolicą związany był od urodzenia.

Urodził się w 1923 roku w kamienicy przy ulicy Nowomiejskiej 20, wybudowanej na fundamentach dawnego Barbakanu. Podczas okupacji w jego mieszkaniu odbywały się zebrania drużyny Armii Krajowej, której był żołnierzem.

Pierwsze odcinki przygód Tytusa, Romka i A'Tomka ukazały się w 1957 roku na łamach harcerskiego czasopisma "Świat Młodych". W 1966 roku nakładem Wydawnictwa Harcerskiego "Horyzonty" opublikowano pierwszą księgę "Tytus harcerzem". Książeczki z przygodami Tytusa, Romka i A'Tomka, wydawane były następnie przez Młodzieżową Agencję Wydawniczą, a od 1990 roku przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.Zobacz wszystkie albumy w sklepie LITERIA.pl >