Reklama
Warszawa
Reklama

Zdrady, miłosne trójkąty i uwodzenie nieletnich. Wielcy pisarze mieli sporo na sumieniu

2 lipca 2015, 20:20
Oscar Wilde swoje homoseksualne skłonności, za radą współczesnych mu lekarzy, chciał zwalczyć żeniąc się z kobietą. Oczywiście małżeństwo nie zmieniło upodobań pisarza, który nie mogąc patrzeć na ciało swojej ciężarnej małżonki, oddawał się seksualnym uciechom w ramionach kolejnych mężczyzn. Pisarz często bowiem postępował w myśl zasady, jaką kierował Dorian Grey, czyli "Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej".
Oscar Wilde swoje homoseksualne skłonności, za radą współczesnych mu lekarzy, chciał zwalczyć żeniąc się z kobietą. Oczywiście małżeństwo nie zmieniło upodobań pisarza, który nie mogąc patrzeć na ciało swojej ciężarnej małżonki, oddawał się seksualnym uciechom w ramionach kolejnych mężczyzn. Pisarz często bowiem postępował w myśl zasady, jaką kierował Dorian Grey, czyli "Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej". / Media
Nieobyczajnym zachowaniem i skandalami zawstydziliby dzisiejszych celebrytów. Największym postaciom światowej literatury, daleko bowiem było do moralnych wzorców, o których często pisali w swoich dziełach. W książce "Sekretne życie pisarz" autorstwa Shannon McKenna Schmidt i Joni Rendon znalazły się pikantne ciekawostki z życia najsłynniejszych literatów. Kto romansował z własną siostrą cioteczną, komu w głowie były miłosne trójkąty, a kto uwielbiał świntuszyć w listach?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Oscar Wilde Joni Rendon Shannon McKenna Schmidt Sekretne życie pisarzy

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(9)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Ewa P.
  2015-07-02 23:44:11
  O boszszsz, w jednym zdaniu dwa błędy:

  Dopiero wieść o jej samotnej śmierci w zakładzie psychiatrycznym

  jest - ,
  (a nie powinno go być między podmiotem a dopełnieniem)

  jest - wieść... skruszyło
  winno być - skruszyła

  lód w jego sercu.

  Kto to pisał???
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • Ewa P.
  2015-07-02 23:48:16
  Jeszcze raz zapytam: Kto to pisał??? Czy PT Redakcja upewniła się przed zleceniem temu komuś owego zajęcia, że ów ktoś skończył przynajmniej podstawówkę?
  Koszmar.
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • Ewa P.
  2015-07-02 23:39:01
  Pisząc o klasykach literatury światowej, wypadałoby się nauczyć odmiany liczebników:

  "Małżeństwo doczekało się

  jest - trzynaścioro
  winno być - trzynaściorga

  dzieci, wychowaniem których zajmowała się wyłącznie Zofia".

  Nie wiem, jakie niespodzianki czekają mnie w opisach kolejnych zdjęć, ale trudno - sprawdzę.
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • Tadek
  2015-07-09 16:46:32
  Przeczytałem dosyć dużo książek i mogę stwierdzić, że 'klasyka', którą ludziska tak bardzo się podniecają, w wielu przypadkach nie jest warta czytania. W literaturze, tak jak wszędzie, są ludzie promowani i ludzie bezlitośnie niszczeni. Jak coś jest nachalnie promowane, wiadomo, że powinno się trzymać od tego z daleka.
  0
 • analityk
  2015-07-03 17:37:27
  Dewiacje dosięgają wszystkich.
  0
 • anonim
  2015-07-03 13:21:49
  Jak się ma tytuł artykułu w odniesieniu do przywołanych postaci Artura Millera, Virginii Woolf i James'a Joyca? Nijak zupełnie. Uważam, że tytuł w stosunku do tych osób, w porównaniu z przywołaną zawartością, bazuje na taniej sensacji.
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama