Warszawa
Reklama

Przedwojenne Tatry, Zakopane i Podhale na archiwalnych fotografiach [ZDJĘCIA]

2 lipca 2016, 14:12
Doskonałe położenie w środkowej części Krupówek, tradycja sięgająca 1900 roku i niezła oferta gastronomiczno-rozrywkowa uczyniły z „Morskiego Oka” kolejny modny lokal, szczególnie często odwiedzany przez ludzi sztuki. Związane to było m.in. z faktem, że przy hotelu, na zapleczu restauracji od 1901 r. funkcjonowała sala teatralno-balowa, gdzie organizowano najbardziej uroczyste bale oraz koncerty i spektakle teatralne, a nawet wieczory autorskie i spotkania z politykami. Najliczniej odwiedzana była jednak restauracja, dysponująca werandą, usytuowaną od strony najmodniejszego deptaku – Krupówek. Zdjęcie z lutego 1935 r.
Doskonałe położenie w środkowej części Krupówek, tradycja sięgająca 1900 roku i niezła oferta gastronomiczno-rozrywkowa uczyniły z „Morskiego Oka” kolejny modny lokal, szczególnie często odwiedzany przez ludzi sztuki. Związane to było m.in. z faktem, że przy hotelu, na zapleczu restauracji od 1901 r. funkcjonowała sala teatralno-balowa, gdzie organizowano najbardziej uroczyste bale oraz koncerty i spektakle teatralne, a nawet wieczory autorskie i spotkania z politykami. Najliczniej odwiedzana była jednak restauracja, dysponująca werandą, usytuowaną od strony najmodniejszego deptaku – Krupówek. Zdjęcie z lutego 1935 r. / Media
Zakopane dziś tętni życiem i tonie w morzu turystów. A jak stolica polskich Tatr wyglądała przed wojną? Oto galeria archiwalnych zdjęć, jakie znalazły się w albumie autorstwa Macieja Pinkwarta "Przedwojenne Tatry, Zakopane i Podhale. Najpiękniejsze fotografie".

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama
Reklama
Zobacz
Reklama