To już trzecia edycja targów Art Yard Sale. Olka Osadzińska na majowy weekend (18-19) ściągnęła do Warszawy ponad 70 artystów. Targi zapowiadają się jako jedno z największych wydarzeń stołecznej Nocy Muzeów.

Reklama
Media

Pod jednym dachem spotkają się wszystkie dziedziny sztuki – grafika, ilustracja, malarstwo, fotografia, wzornictwo oraz moda. Wśród znanych nazwisk pojawią się między innymi graficy - Michał Łojewski, czy Edgar Bąk; ilustratorzy – Marek Raczkowski czy Jan Kallwejt, klasycy polskiego projektowania – Mieczysław Wasilewski i Piotr Młodożeniec, fotograficy czy projektanci mody, jak Ania Kuczyńska.

Wszystkie prezentowane dzieła kupić będzie można bezpośrednio u artystów, jest to więc wyjątkowa okazja by ich spotkać i poznać. Wydarzenie jest otwarte, bez biletów wstępu i zaproszeń.

Media
Reklama

Organizatorka targów - Olka Osadzińska to skromnisia. Niepozorna 29-letnia blondynka swoje prace wystawiała m.in. w Berlinie i Tokio. Jako jedyna Polka znalazła się w prestiżowej publikacji wydawnictwa Gestalten „The Beautiful: Illustration for Fashion and Style". Jej ilustracje młodych imprezowiczów, charakterystyczna kreska, obrazy pełne wibrujących kolorów i emocji są rozpoznawane na całym świecie.

W portfolio ma projekty dla Hugo Boss, Jägermeister, Nokia, Redd’s czy Fujitsu. Dzięki znajomości z Markiem Hunterem, który zasłynął najpopularniejszym w USA blogiem ze zdjęciami szalejących w klubach imprezowiczów, Osadzińska stworzyła wystawę obrazów inspirowanych jego szalonymi fotografiami i trafiła do elitarnej grupy 15 autorów kampanii promującej film „Star Trek” dla Paramount Pictures. Na jej potrzeby stworzyła projekty koszulek i pomalowała model statku kosmicznego USS Enterprise w tygrysie wzory.