"Pięknołyse" to wystawa zdjęć pięknych kobiet. Wszystkie są w trakcie chemioterapii. Rak stara się odbierać kobiecość, ale nie musi mu się udać. Każda z Pięknołysych udowadnia swoją wolą bycia piękną. Portrety wykonało czworo fotografów - Andrzej Świetlik, Katarzyna Fortuna, Daria Matczuk i Wojciech Czyż. Każdy wniósł do projektu swoją wrażliwość, dzięki czemu całość jest niezwykła. "Pięknołyse" to również próba zmiany postrzegania choroby nowotworowej i chorych w świadomości społecznej.

Reklama

Ekspozycja ma także dodać pozytywnej energii chorującym kobietom.

Pierwszym etapem projektu OSWAJAMY RAKA!, którego celem jest przełamanie stereotypów na temat choroby i stymulowanie zmian mających pomóc osobom dotkniętym nowotworem, była premiera spektaklu "Gry ekstremalne" Ewy Gawlikowskiej-Wolff i Elżbiety Chowaniec, która odbyła się 12 października na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego Teatru Dramatycznego. Przedstawieniu towarzyszył wernisaż wystawy fotograficznej "Pięknołyse" przygotowanej przez Fundację Rak’n’Roll.

Wystawę można oglądać od 10 grudnia do 10 stycznia 2014 roku we foyer Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy w Pałacu Kultury i Nauki. Wstęp wolny.